Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Clijstersová po návrate na kurty finále neprehráva

Kim Clijstersová prekazila vo finále majstrovstiev sveta v Dauhe oslavy koncoročnej svetovej jednotky Caroline Wozniackej.

Kim Clijstersová zdolala vo finále majstrovstiev sveta WTA Tour svetovú jednotku Caroline Wozniackú 6:3, 5:7, 6:3 a po rokoch 2002, 2003 vybojovala na koncoročnom turnaji tretí titul. Získala prémiu 1,45 mil. dolárov.Kim Clijstersová zdolala vo finále majstrovstiev sveta WTA Tour svetovú jednotku Caroline Wozniackú 6:3, 5:7, 6:3 a po rokoch 2002, 2003 vybojovala na koncoročnom turnaji tretí titul. Získala prémiu 1,45 mil. dolárov. (Zdroj: TASR/AP)

DAUHA, BRATISLAVA. Obnovená kariéra Kim Clijstersovej zažila ďalší vrchol. Dvadsaťsedemročná Belgičanka pridala k tretiemu titulu na US Open aj tretí triumf na MS WTA Tour v Dauhe, kde ju nezastavila ani nová hviezda tenisových kurtov Caroline Wozniacka.

Motivácia: olympiáda 2012

Vždy usmievavá Clijstersová je dokonalým príkladom úspešnej ženy. Po minuloročnom návrate na kurty vyhrala aj šieste finále, ktoré hrala. Pritom je však aj príkladom matky, keď vychováva dvaapolročnú dcérku Jadu.

Jej tohtoročná séria je obdivuhodná, vyhrala päť z jedenástich turnajov, na ktorých štartovala. V Dauhe prekazila oslavu Wozniackej, ktorá s predstihom získala post koncoročnej svetovej jednotky. „Bol to veľmi ťažký zápas. Myslela som si, že sa nikdy neskončí. Caroline sa stáva veľkou hráčkou a má všetko pred sebou. Sama neviem, čo sa mi ešte môže podariť vyhrať," konštatovala Clijstersová pre agentúru AP.

Sympatická kučeravá tenistka hovorí, že motiváciu nemusí hľadať, lebo tenis ju stále baví. „Určite mám viacero nesplnených snov, ale momentálne je u mňa najvyššie olympijský turnaj v Londýne. Na wimbledonskej tráve to bude veľkolepé."

Pridala sa k legendám

Treťou výhrou na koncoročnom turnaji sa pridala k legendám bieleho športu. Viac víťazstiev majú len Martina Navrátilová (8), Steffi Grafová (5) a Chris Evertová (4).

„Mám veľmi veľa energie. Nikto ma do tenisu nenúti a sama si určujem, dokedy budem hrať. Ak však pocítim, že ma rodina potrebuje viac a nedá sa to skĺbiť s cestovaním, skončím," dodala pre Welt-Online.

Skorý koniec by však určite zarmútil početných fanúšikov mamičky Kim, ktorá je populárna aj medzi samotnými hráčkami. Slovenská jednotka Dominika Cibulková sa netají tým, že práve Clijstersová je pre ňu vzorom.

„Kim je skvelá. Jej návrat je obdivuhodný. Okrem toho je veľmi sympatická. Vždy je veľmi bezprostredná a je s ňou zábava," povedala Cibulková pred časom pre SME.

Zostrih finále medzi Clijstersovou a Wozniackou

Skúsenosť opäť zavážila

Clijstersová potvrdila v Dauhe trend, že najťažšie turnaje vyhrávajú v poslednom čase skúsené hráčky. Na Australian Open a vo Wimbledone vyhrala dvadsaťdeväťročná Serena Williamsová a na Roland Garros triumfovala o rok staršia Francesca Schiavoneová.

„Nie je to žiadna náhoda. Na najväčších turnajoch potrebujete skúsenosti. Mladé tenistky dokážu hrať tvrdé údery, ale nestačí im to. Aj Caroline je výborná hráčka a zaslúžená svetová jednotka, ale víťazstvo na grandslamovom turnaji jej stále chýba," dodala Belgičanka pre espn.com.