Michalovské hádzanárky zdolali Veselí nad Moravou

SITA|6. nov 2010 o 20:48

Hádzanárky Michaloviec si na konto pripísali víťazstvo nad Veselím nad Moravou, Bratislava tesne podľahla Prahe.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola slovenskej-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

ŠKP Bratislava - DHC Slavia Praha 25:27 (12:13)

Najviac gólov: Kertészová 5, Beňušková 5/3, Štetáková 4 - Černá 9/2, Kutlvašrová 6, Keclíková 4

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 2 - 7, ČK: Vítková (Slavia) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Rudinský a Mandák (obaja SR), 150 divákov

V dramatickom dueli úradujúcich majstrov vyšiel lepšie úvod domácim. Postupne sa hra vyrovnala a do prestávky išli slavistky s dvojgólovým náskokom. Po prestávke sa podarilo ŠKP otočiť skóre na 21:20, no záver patril hosťujúcemu tímu, ktorý si z Bratislavy odniesol do Prahy dôležité dva body.

Iuventa Michalovce - HC Britterm Veselí nad Moravou 29:25 (15:10)

Najviac gólov: Tobiášová 9/2, Kalaninová, Hollá, Mičiníková a Szöllosiövá po 3 - Súkenníková 5, Drotárová a Chmelařová po 4, Tomečková 4/3

Pok. hody: 7/4 - 3/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: M. Kozák a Mičuda (obaja SR), 1200 divákov

V súboji národných vicemajstrov mala Iuventa po celý čas zápas pevne v rukách. Do prestávky si dokázala vybudovať päťgólový náskok (15:10). Aj po zmene strán Zemplínčanky kraľovali, v 47. min viedli o deväť gólov (24:15), ale záver vyšiel lepšie Moravankám, ktoré nakoniec znížili na prijateľných 25:29.

HK Štart Trenčín - Casta Sokol Písek 29:29 (15:15)

Najviac gólov: Birkušová a Šáteková 6, Kovaličková 4 - Borovská, I. Luzumová a Stellnerová po 5

Pok. hody: 2/2 - 3/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 300 divákov

Výsledok z Trenčína poukazuje na to, že zápas bol vyrovnaný. Ani jeden súper sa nedokázal odpútať viac ako na tri góly a napokon sa súboj skončil zaslúženou deľbou bodov.

DHK Olomouc - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 30:28 (22:16)

Najviac gólov: Růžičková 10/5, Fabíková 6, Huráňová 4 - A. Tóthová 8, Sušecová 6, I. Surovčíková 5

Pok. hody: 5/5 - 2/0, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Pavlát a Pešek (obaja ČR), 200 divákov

Diváci mohli vidieť vyrovnané stretnutie dobrej úrovne. Prvý polčas sa domácim vydaril strelecky a utvorili si šesťgólový náskok. V druhom polčase však podala vynikajúci výkon brankárka hostí a Olomoučanky sa napokon tešili z dvojgólového víťazstva (30:28). Aj domáci tím v stretnutí viackrát podržala brankárka - Raníková.

TJ Házená Jindřichov Hradec - Sokol Poruba 23:29 (9:16)

Najviac gólov: Zbožínková 5/2, I. Matoušková 4/2, Pilařová 4/3 - R. Tomečková 8/3, Richvalská 6/2, Adámková 5

Pok. hody: 11/8 - 6/5, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR), 380 divákov

Domáce hráčky podali v prvom polčase katastrofálny výkon, keď už v 10. min viedli hostky 7:1 a neskôr 12:3. Takto vytvorený náskok upokojil hosťujúce hráčky. Druhý polčas bol viac vyrovnaný. Domáce zlepšili výkon a prinútili Porubu chybiť, preto bol konečný výsledok len o 6 gólov v prospech hostí.