Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 17:31

Hádzanári Prešova podľahli Hamburgu v Lige majstrov 23:35

Hádzanári slovenského šampióna Tatrana Prešov podľahli v Lige majstrov Hamburgu 23:35. V skupine ešte nevyhrali a zostávajú na poslednej priečke tabuľky.

HAMBURG. Hádzanári Tatrana Prešov podľahli v sobotňajšom stretnutí 5. kola v základnej B-skupine Ligy majstrov 2010/2011 na palubovke nemeckého klubu HSV Hamburg 23:35 (11:17) a na svoje konto si pripísali piatu prehru.

Slovenský šampión sa prvého bodového zisku v aktuálnom ročníku najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže nedočkal ani po mesačnej prestávke, hoci svojho favorizovaného súpera v úvode zaskočil a ešte v 12. min vyhrával (6:5). Potom však na palubovke už dominoval domáci tím, ktorý si do polčasovej prestávky vypracoval šesťgólový náskok, a ten v druhom dejstve zdvojnásobil.

Hamburčania majú po sobotňajšom povinnom prírastku, ktorý znamenal jubilejné 200. víťazstvo v súťažnom stretnutí pod vedením trénera Martina Schwalba, na konte 6 bodov a v neúplnej tabuľke sa posunuli na 2. pozíciu.

Hráči Tatrana budú mať šancu odplatiť súperovi prehru na budúcu nedeľu 28. 11., keď družstvo HSV privítajú v prešovskej Mestskej hale.

V B-skupine Ligy majstrov sú v rámci 5. kola na programe aj ďalšie dva zápasy. V sobotu hrá dánsky KIF Kolding od 16.15 h proti francúzskemu Montpellier HB aj so slovenským brankárom Richardom Štochlom, v nedeľu sa líder tabuľky a zatiaľ suverénny maďarský MKB Veszprém predstaví od 15.15 h na pôde švédskeho IK

Výsledok:

Liga majstrov hádzanárov 2010/2011 - B-skupina - 5. kolo:

HSV Hamburg (Nem.) - Tatran Prešov (SR) 35:23 (17:11)

Najviac gólov za HSV: Hens 6, Lackovič a B. Gille po 5, Vori a Schröder po 4, Kraus 4/1

Zostava a góly za Tatran: Krupa, Niroda - Mazúr, Marušák, T. Mažár 1, Michal Urban 3, Géci, Kristopans 7, Radčenko, Tumidalský 4, Mikéci, Sobol 3, Menkovič 2, Antl 3, Dudáš

Pok. hody: 1/1 - 1/0, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Eliasson a Gudjonsson (obaja Isl.), 2850 divákov

Prešovčania sa svojho súpera v úvode nezľakli a v prvej desaťminútovke si vďaka efektívnej koncovke udržiavali tesné jedno až dvojgólové vedenie. Ešte v 8. min svietil na ukazovateli skóre stav 5:3 pre hostí. Domácim sa podarilo prvýkrát vyrovnať o tri minúty neskôr, keď dvakrát zužitkovali početnú výhodu (5:5).

Vzápätí Tatran strelil svoj šiesty gól a poslednýkrát v zápase viedol. Hamburčania šnúrou troch presných zásahov prebrali taktovku do svojich rúk (8:6).

Prešovčanom sa prestalo dariť v útoku, nepremenili ani pokutový hod, a tak mali hráči nemeckého tímu v 24. min už pohodlný päťgólový náskok (13:8), ale pri vylúčení G. Gilla sa slovenský šampión dotiahol v 25. min na 10:13.

Záver I. polčasu patril lídrovi I. bundesligy, ktorý využil zaváhania "zeleno-bielych" na zvýšenie vedenia na 17:11.

Po zmene strán naďalej diktovali tempo hry domáci. Na rozdiel desiatich gólov upravili stav v 42. min (25:15). O päť minút neskôr vyhrával Hamburg už 29:17. Zverenci trénera Trtíka potom šnúrou troch gólov mierne skorigovali výsledok, ale v záverečnej desaťminútovke umožnili súperovi zvýšiť vedenie až na 35:21.

Dvoma gólmi v posledných dvoch minútach zmiernili Prešovčania svoju prehru na konečných 23:35. Rovnako ako pred vyše dvoma rokmi sa vzájomná konfrontácia týchto mužstiev v LM skončila v Hamburgu dvanásťgólovým víťazstvom domácich (v sezóne 2008/2009 to bolo 32:20).

Zápas KIF Kolding (Dán.) - Montpellier Agglomeration HB (Fr.) hrá sa od 16.15 h

IK Sävehof (Švéd.) - MKB Veszprém KC (Maď.) je na programe v nedeľu od 15.15 h.

6. Prešov 5 0 0 5 142:167 0

Doterajšie výsledky: Prešov - Veszprém 27:35 (15:19), Sävehof - Kolding 30:38 (15:15), Montpellier - Hamburg 26:30 (15:12), Veszprém - Hamburg 33:30 (15:13), Montpellier - Sävehof 33:21 (16:9), Prešov - Kolding 29:31 (13:17), Kolding - Hamburg 32:30 (16:15), Veszprém - Montpellier 27:26 (13:15), Sävehof - Prešov 33:32 (16:11), Hamburg - Sävehof 33:24 (16:14), Veszprém - Kolding 31:28 (13:16), Prešov - Montpellier 31:33 (16:17), Hamburg – Prešov 35:23 (17:11)

Najbližší program zápasov B-skupiny v základnej skupinovej fáze Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011: