Kuzminová obsadila v stíhacích pretekoch vo Fínskom pohári 2. miesto

SITA|21. nov 2010 o 14:37

Biatlonistka Anastasia Kuzminová si vo Fínskom pohári vylepšila postavenie z rýchlostných pretekov a skončila na druhom mieste.

KONTIOLAHTI. Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová obsadila v nedeľných stíhacích pretekoch na 10 km vo Fínskom pohári Telekarelia Biathlon GP v rámci svojho sústredenia v Kontiolahti druhé miesto.

O jednu pozíciu si tak vylepšila svoje postavenie zo sobotných rýchlostných pretekov. Na prvej streleckej položke v ľahu netrafila dva terče, na druhej pridala tretí, obe streľby v stoji potom zvládla bezchybne. Za víťaznou domácou Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou zaostala o bezmála dve minúty.

Kontiolahti sa zišla hlavne fínska špička, medzi ženami štartovalo len deväť biatlonistiek, z toho okrem Kuzminovej už len dve neznáme Rusky a zvyšok tvorili Fínky.

Pre slovenskú ženskú biatlonovú jednotku boli tieto preteky generálkou pred blížiacimi sa pretekmi 1. kola Svetového pohára, ktoré sa 1. decembra začnú vo švédskom Östersunde.

Výsledky:

šprint žien na 7,5 km: 1. Kaisa Mäkäräinenová 22:45,0 (2 tr. okr.), 2. Mari Laukkanenová (obe Fín.) +57,0 (1), 3. Anastasia Kuzminová (SR) 1:06,8 (2)

stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Mäkäräinenovä 31:41,9 (1), 2. Kuzminová +1:59,5 (3), 3. Laukkanenová 4:06,1 (6)

Domov»Zimné športy»Kuzminová obsadila v stíhacích pretekoch vo Fínskom pohári 2. miesto