Prvý úspech Melzera a Petzschnera

SITA|23. nov 2010 o 15:27

Rakúsky tenista Jürgen Melzer a Nemec Philipp Petzschner zvíťazili v úvodnom zápase "výberového" šampionátu ATP World Tour Finals v Londýne

LONDÝN. Rakúsky tenista Jürgen Melzer a Nemec Philipp Petzschner nasadení ako ôsmi zvíťazili v úvodnom zo štyroch zápasov tretieho dňa programu "výberového" šampionátu ATP World Tour Finals v Londýne (21. - 28. novembra, celková dotácia 5,07 milióna USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena) nad mierne favorizovanými štvorkami deblovej časti tohto prestížneho podujatia, Čechom Lukášom Dlouhým a Indom Leanderom Paesom, v základnej A-skupine za 106 minút tesne 7:6 (9), 4:6, 10:8 (zápasový tajbrejk).

V dramatickom rozuzlení pritom prehrávali Melzer a Petzschner zdanlivo nezvratne 0:4, 2:6 i 4:8. V prvom sete sa im nevypomstilo, že premrhali náskok 3:0 na gemy s jedným brejkom a v tajbrejku vedenie 3:0 dokonca s dvoma minibrejkmi. Čelili trom setbalom, z nich jednému na príjme. V druhej časti vyrovnali z 1:4 na 4:4, ale napokon sa nevyhli atraktívnej náhrade tretej časti, keď ako podávajúci v desiatom geme najprv Melzer a po ňom Petzschner pokazili smeč.

Úradujúci wimbledonskí šampióni práve z britskej metropoly Melzer a Petzschner síce nedosiahli dostatočné postavenie v bodovaní Doubles Team Rankings 2010, ale majú voľnú kartu vďaka spomenutému grandslamovému titulu. Druhú várku zápasov v tejto skupine uzavrie od 19.15 h SEČ súboj Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (6-Poľ.). Ak americkí obhajcovia trofeje uspejú, v predstihu postúpia do sobotňajšieho semifinále. Poliaci potrebujú na predčasnú istotu triumf vo dvoch setoch.

V základnej B-skupine dvojhry sa približne o 15.30 h SEČ začne stretnutie Roger Federer (2-Švaj.) - Andy Murray (5-V. Brit.) a nie pred 21.00 h SEČ zápas Robin Söderling (4-Švéd.) - David Ferrer (7-Šp.).

Štvorhra - A-skupina:

Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (8-Rak./Nem.) - Lukáš Dlouhý, Leander Paes (4-ČR/India) 7:6 (9), 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 106 minút

Tabuľka A-skupiny:

1. B. Bryan, M. Bryan 1 1 0 2:0 13:8 2

2. Fyrstenberg, Matkowski 1 1 0 2:0 13:9 2

3. Melzer, Petzschner 2 1 1 2:3 20:25 2

4. Dlouhý, Paes 2 0 2 1:4 21:25 0

Legenda: dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (8-Rak./Nem.) 6:3, 7:5, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (6-Poľ.) - Lukáš Dlouhý, Leander Paes (4-ČR/India) 6:3, 7:6 (3)

Tabuľka B-skupiny:

1. Nestor, Zimonjič 1 1 0 2:0 12:3 2

2. Bhupáthí, Mirnyj 1 1 0 2:0 13:10 2

3. Kubot, Marach 1 0 1 0:2 10:13 0

4. Moodie, Norman 1 0 1 0:2 3:12 0

Doterajšie výsledky: Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (2-Kan./Srb.) - Wesley Moodie, Dick Norman (7-JAR/Belg.) 6:1, 6:2, Maheš Bhupáthí, Max Mirnyj (3-India/Biel.) - Lukasz Kubot, Oliver Marach (5-Poľ./Rak.) 7:6 (2), 6:4