Mainz vyhral presvedčivo 3:0, v akcii štyria Slováci

TASR|26. nov 2010 o 22:29

Až štyria slovenskí futbalisti sa predstavili v jedinom piatkovom stretnutí 14. kola nemeckej bundesligy.

MNÍCHOV. Až štyria slovenskí futbalisti sa predstavili v jedinom piatkovom stretnutí 14. kola nemeckej bundesligy medzi 1. FSV Mainz 05 a 1. FC Norimberg, v ktorom domáci zvíťazili 3:0.

Mainz má na konte 30 bodov zo 14 zápasov a na vedúcu Borussiu Dortmund, ktorá má zápas k dobre stráca štyri body.

V drese Mainzu odohral za zimných podmienok celý duel Radoslav Zabavník, ku ktorému od 83. minúty pribudol Miroslav Karhan, za hostí najskôr naskočil do hry v 67. minúte Róbert Mak a v 76. minúte sa pripojil aj Marek Mintál.

Mainz sa tak zrejme vrátil na víťaznú vlnu, pretože po sérii troch prehier vyhral teraz dva ligové zápasy v rade. Futbalisti Mainzu by radi zopakoval rekordnú deväťzápasovú sériu výhier zo začiatku sezóny.

"Bolo úplne jasné, že nás s Norimbergom nečaká ľahký zápas a tak to aj bolo. Boli sme však pokojní a kompaktní, ikeď výsledok 3:0 je trochu krutý," povedal tréner Mainzu Thomas Tuchel, ktorý je vo veku 37 rokov najmladším koučom v bundeslige.