Hádzanári Prešova získali senzačný bod proti Hamburgu

SITA|28. nov 2010 o 18:15

Prešovskí hádzanári si pripísali bod za nečakanú remízu s Hamburgom. V tabuľke B-skupiny zostávajú na poslednom mieste.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana sa v skupinovej fázy Ligy majstrov 2010/2011 po piatich prehrách v rade dočkali premiérového bodu.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka vstúpili od odvetnej časti prestížnej súťaže senzačnou remízou, keď sa v nedeľňajšom stretnutí 6. kola základnej B-skupiny v prešovskej Mestskej hale rozišli s nemeckým HSV Hamburg zmierlivo 26:26 (13:15). Napriek tomu naďalej okupujú v tabuľke s jedným bodom poslednú 6. priečku.

Šarišania boli v domácom prostredí v prvom polčase viac ako vyrovnaným súperom a po štvrťhodine hry viedli ešte o tri góly.

Líder bundesligy však ešte do prestávky otočil vývoj a v druhom dejstve, hoci ho slovenský šampión neustále doťahoval, vyhrával až do poslednej minúty. V nej vzal Hamburčanom víťazstvo a jeden bod vyrovnávajúcim gólom Dainis Krištopans. Hráči HSV si so ziskom 7 bodov udržali v neúplnej tabuľke 2. pozíciu.

V B-skupine naďalej nepoznajú premožiteľa hádzanári MKB Veszprém. Maďarský šampión zvíťazil v sobotňajšom stretnutí pred vlastnými fanúšikmi nad švédskym IK Sävehof 38:34 (17:15), čím si upevnil svoje líderské postavenie so ziskom 12 bodov a zároveň predčasne zabezpečil postup do osemfinále.

V nedeľu je ešte na programe stretnutie francúzskeho Montpellieru HB aj so slovenským brankárom Richardom Štochlom proti dánskemu KIF Kolding.

Hráči Tatrana Prešov sa v LM najbližšie predstavia v sobotu 4. decembra od 16.15 h na palubovke dánskeho KIF Kolding.

Liga majstrov hádzanárov 2010/2011 - B-skupina - 6. kolo:

Tatran Prešov (SR) - HSV Hamburg (Nem.) 26:26 (13:15)

Zostava a góly za Tatran: Krupa, Niroda - Mazúr 3, Marušák, T. Mažár, Michal Urban 1, Géci, Krištopans 3, Radčenko 2, Tumidalský 1, Mikéci 1, Sobol 6/3, Menkovič, Pekár, Antl 8/3, Dudáš 1

Najviac gólov za HSV: Kraus 6, Hens 5, Lackovič 3

Pok. hody: 7/6 - 1/0, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Nikolovski a Kolevski (obaja Maced.), 3000 divákov

Aj v odvetnom dueli patrili úvodné minúty Prešovčanom. V bránke výborne chytal Krupa a jeho spoluhráči viedli na začiatku 11. min 5:2. Tento náskok si udržali aj počas vlastného oslabenia a po štvrťhodine svietil na ukazovateli skóre naďalej priaznivý stav 7:4. Tréner hostí Schwalb si nezvykle skoro zobral oddychový čas a jeho zverenci vzápätí zvládli trojminútový úsek štvorgólovou šnúrou na 8:7.

Na zvrat vo vývoji skóre zareagoval rovnakým spôsobom aj kouč domácich Trtík. Hamburg však zvýšil svoje vedenie na dva góly (11:9, 12:10, 13:11), ale v závere I. polčasu prišli chvíle prešovského krídelníka Sobola, ktorý sa postaral o vyrovnanie na 13:13. Posledné slovo pred prestávkou mali hráči nemeckého tímu, keď dvoma presnými zásahmi išli do vedenia 15:13.

Po zmene strán sa Tatranu podarilo v 39. min dotiahnuť na 17:18, no namiesto želaného vyrovnania prišli tri góly HSV v rade, čo znamenalo najvýraznejšie vedenie hostí (21:17). Domáci sa však nevzdávali. Zlepšenie obrany sa odzrkadlilo aj na skóre, keď trojgólová šnúra na 24:25 im pred záverečnou päťminútovkou vykresala iskierku nádeje na senzáciu. Tú živili najmä skvelé zákroky brankára Krupu. Po jednom z nich sa Prešovčania dočkali vyrovnania na 26:26, o ktoré sa postaral v poslednej minúte Krištopans.

Hamburčania následne svoj útok nevyužili a keďže gól nepadol ani na druhej strane, v Mestskej hale mohla vypuknúť radosť z konečného remízového výsledku.

Pozápasové hodnotenia:

Rastislav Trtík (tréner Prešova): „Remíza s Hamburgom je pre mňa príjemným prekvapením. Tento výsledok sme dosiahli vďaka kolektívnemu výkonu a tímovému duchu. Moji hráči, keď vycítili šancu v skvelej atmosfére, fantasticky zabrali. Pomohol nám aj výkon brankára Jakuba Krupu, ktorý v Lige majstrov zachytal prvýkrát tak, ako je to v jeho schopnostiach.“

Martin Schwalb (tréner Hamburgu): „V dramatickom zápase sme nezvládli záver a prišli v ňom o bod. Aj taká však býva hádzaná, musíme bojovať ďalej a sústrediť sa na ďalšie stretnutia.“

Peter Tumidalský (spojka Prešova): „Diváci dnes mohli vidieť na vlastné oči veľkých hráčov jedného z najlepších európskych mužstiev. My sme nesmierne šťastní, že sme v konfrontácii s nimi dokázali uhrať remízu.“

6. Prešov 6 0 1 5 168:193 1

Doterajšie výsledky: Prešov - Veszprém 27:35 (15:19), Sävehof - Kolding 30:38 (15:15), Montpellier - Hamburg 26:30 (15:12), Veszprém - Hamburg 33:30 (15:13), Montpellier - Sävehof 33:21 (16:9), Prešov - Kolding 29:31 (13:17), Kolding - Hamburg 32:30 (16:15), Veszprém - Montpellier 27:26 (13:15), Sävehof - Prešov 33:32 (16:11), Hamburg - Sävehof 33:24 (16:14), Veszprém - Kolding 31:28 (13:16), Prešov - Montpellier 31:33 (16:17), Hamburg - Prešov 35:23 (17:11), Kolding - Montpellier 28:36 (13:19), Sävehof - Veszprém 31:41 (15:22), Veszprém - Sävehof 38:34 (17:15), Prešov – Hamburg 26:26 (13:15)

Najbližší program zápasov B-skupiny v základnej skupinovej fáze Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011: