Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Tenis: Serena vyradila Capriatiovú a je vo svojom prvom finále na Roland Garros

Paríž 6. júna (TASR) - Prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži sa stala tretia nasadená Američanka Serena ...

Paríž 6. júna (TASR) - Prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži sa stala tretia nasadená Američanka Serena Williamsová, ktorá za 2 hodiny a 15 minút v troch setoch zdolala svoju krajanku, svetovú jednotku a obhajkyňu minuloročného titulu Jennifer Capriatiovú 3:6, 7:6(2), 6:2.

Začiatok zápasu bol plne v réžii turnajovej jednotky, keď nedovolila Serene Williamsovej takmer nič a bezchybnou hrou si na centrálnom dvorci Phillipa Chatriera vybojovala úvodný set pomerom 6:3. Mladšia zo sestier Williamsových však mala raketový vstup do druhého dejstva, keď po dvoch brejkoch viedla už 5:2 a podávala na získanie setu. Capriatiová však vďaka svojej bojovnosti a väčšiemu počtu nevynútených chýb zo strany Williamsovej dokázala otočiť stav setu na 6:5 vo svoj prospech. O výsledku sa napokon rozhodlo v skrátenej hre tajbrejku, ktorý pre seba jasne získala 21-ročná čierna Američanka. Rozhodujúci set sa stal tiež jednoznačnou záležitosťou Williamsovej, ktorá svojou silovou hrou na dvorci dominovala a po 135 minútach duelu premenila mečbal a postúpila tak do svojho prvého finále na Roland Garros.

Serenine víťazstvo tak ešte stále živí nádej na prvé sesterské finále v 101-ročnej histórii Medzinárodných majstrovstiev Francúzska v tenise. Staršia Venus Williamsová sa totiž v semifinále stretne s najväčším prekvapením turnaja 20-ročnou Argentínčankou Clarisou Fernandezovou a prehra Američanky by bola pre všetkých tenisových odborníkov veľkým šokom.