Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 19.43

Tesná prehra Prešova, osemfinále bez Tatrana

KOLDING. Hádzanári Tatrana Prešov podľahli v sobotňajšom stretnutí 7. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2010/2011 na palubovke dánskeho tímu KIF Kolding tesne 27:28 (16:14).

Pre zverencov trénera Rastislava Trtíka to bola šiesta prehra v aktuálnom ročníku najprestížnejšej európskej pohárovej súťaž klubov, ktorá im zároveň definitívne zmarila aj teoretickú nádej na postup do osemfinále.

Šarišania sú v tabuľke B-skupiny pred zostávajúcimi troma vystúpeniami so ziskom jediného bodu na poslednej 6. priečke, hráči Koldingu figurujú s 8 bodmi na 4. mieste, ktoré ešte zaručuje prienik medzi 16 najlepších družstiev LM.

Prešovčania boli v sobotu blízko k ďalšiemu bodovému zisku. Hoci sa im nepodarilo odplatiť Koldingu prehru 29:31 z domácej pôdy, podali kvalitný výkon a len kúsok šťastia im chýbal v úplnom závere k vyrovnaniu. Do posledných sekúnd urputne bojujúci úradujúci slovenský šampión sa však z Dánska vráti naprázdno.

Program 7. kola Ligy majstrov 2010/2011 ponúkol v B-skupine aj šláger medzi nemeckým HSV Hamburg a maďarským MKB Veszprém KC, v ktorom domáci tesným víťazstvom 27:26 (13:11) pripravili svojmu súperovi vôbec prvú prehru v tomto ročníku.

Až v pondelok 6. 12. si zmerajú sily švédsky IK Sävehof s francúzskym Montpellierom HB, ktorého oporou je slovenský brankár Richard Štochl. Potom nasleduje v súťaži "zimná" 2,5-mesačná prestávka. Hádzanári Tatrana Prešov sa v LM najbližšie predstavia v sobotu 19. februára 2011 od 15.35 h na palubovke Veszprému.

Liga majstrov hádzanárov 2010/2011 - B-skupina - 7. kolo:

KIF Kolding (Dán.) - Tatran Prešov (SR) 28:27 (14:16)

Najviac gólov za KIF: Karlsson a Sarup po 5, Christiansen a Jensen po 4

Zostava a góly za Tatran: Krupa, Niroda - Mazúr, Marušák 1, T. Mažár 2, Michal Urban 2, Krištopans 7, Radčenko 2, Tumidalský 3, Mikéci, Sobol 7/2, Menkovič, Antl 3/1, Dudáš

Pok. hody: 0 - 3/3, vylúčení: 4 - 3, ČK: 52. Sarup (Kolding) za nešportové správanie, rozhodovali: Liachovičius a Gecevičius (obaja Lit.), 1500 divákov

Kolding sa v úvode ujal vedenia, ktoré si udržiaval až do 11. min, keď sa hosťom podarilo vyrovnať na 5:5. Prešovčania aj v ďalších minútach dokázali držať s favoritom krok, v 22. min sa im dokonca po úspešnom zákroku brankára Krupu a následnom brejku Sobola prvýkrát podarilo nakloniť skóre na svoju stranu (11:10). Ten istý hráč v 24. min zvýšil z pokutového hodu na 12:10. Slovenský šampión si tento náskok udržal až do konca I. polčasu (16:14).

Hráči Tatrana mali hru vo svojich rukách aj na začiatku druhého dejstva. V 36. min už mali štvorgólový náskok (21:17), domáci sa nechceli poddať nepriaznivému vývoju a o šesť minút neskôr vyrovnali na 22:22. V polovici II. polčasu sa dokonca po dlhom čase ujali vedenia 24:23. Slovenský šampión odpovedal gólom, ale potom dvakrát za sebou skórovali hádzanári Koldingu (26:24). Vyrovnaná paria pokračovala až do záverečných minút. Šarišania sa snažili zo všetkých síl privodiť obrat. V 59. min znížil Tumidalský na 27:28, vzápätí Toromanovič zaváhal v tutovke na prešovskom bránkovisku. Tréner Trtík sa po oddychovom čase odhodlal k hre bez brankára, ale Tumidalského podstrel v záverečných sekundách brankár domáceho tímu vyrazil a z tesného víťazstva sa mohli tešiť hráči Koldingu

HSV Hamburg (Nem.) - MKB Veszprém KC (Maď.) 27:26 (13:11)

Duel IK Sävehof (Švéd.) - Montpellier Agglomeration HB (Fr.) je na programe v pondelok 6. 12. o 20.10 h.

6. Prešov 7 0 1 6 195:221 1

Doterajšie výsledky: Prešov - Veszprém 27:35 (15:19), Sävehof - Kolding 30:38 (15:15), Montpellier - Hamburg 26:30 (15:12), Veszprém - Hamburg 33:30 (15:13), Montpellier - Sävehof 33:21 (16:9), Prešov - Kolding 29:31 (13:17), Kolding - Hamburg 32:30 (16:15), Veszprém - Montpellier 27:26 (13:15), Sävehof - Prešov 33:32 (16:11), Hamburg - Sävehof 33:24 (16:14), Veszprém - Kolding 31:28 (13:16), Prešov - Montpellier 31:33 (16:17), Hamburg - Prešov 35:23 (17:11), Kolding - Montpellier 28:36 (13:19), Sävehof - Veszprém 31:41 (15:22), Veszprém - Sävehof 38:34 (17:15), Prešov - Hamburg 26:26 (13:15), Montpellier - Kolding 40:25 (19:10), Kolding - Prešov 28:27 (14:16), Hamburg - Veszprém 27:26 (13:11)

Najbližší program zápasov B-skupiny v základnej skupinovej fáze Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011:

8. kolo:

sobota 19. 2. 2011

15.35 h MKB Veszprém KC (Maď.) - Tatran Prešov (SR)

16.15 KIF Kolding (Dán.) - IK Sävehof (Švéd.)

nedeľa 20. 2. 2011

17.00 HSV Hamburg (Nem.) - Montpellier Agglomeration HB (Fr.)

Po zápase:

Rastislav Trtík (tréner Prešova): "Musím pochváliť moje družstvo za bojovný výkon a odhodlanie pobiť sa o body. Chalani splnili to, čo sme si predsavzali. V prvom polčase to v našom podaní nemalo chybu, mali sme prevahu a získali náskok, ktorý mohol byť ešte výraznejší. V druhom polčase sme neudržali skúseného Christiansena a prestalo sa nám dariť strelecky. Súper hnaný celou halou nás za to začal trestať. Práve slabšia strelecká efektivita bola príčinou neudržania vedenia, ako aj toho, že sme dnes v Koldingu nezískali aspoň bod."