Juhoamerický pohár pre Independiente

SITA|9. dec 2010 o 09:26

Futbalisti argentínskeho Independiente v stredajšej finálovej odvete Juhoamerického pohára zdolali až po penaltovej dráme brazílskych Goiás a pridali do bohatej klubovej zbierky ďalšiu trofej.

BUENOS AIRES.

V prvom zápase na brazílskej pôde zvíťazil domáci tím 2:0, v riadnom hracom čase odvety Independiente zmazalo manko a za stavu 3:1 sa najskôr predlžovalo 30 minút. Gól však už nepadol a na rad prišli penalty. V nich domáci prekonali súperovho brankára päťkrát, hostia iba tri razy. Rozhodujúci zásah zaznamenal a hrdinom finále sa stal Eduardo Tuzzio, smoliarom zase Felipe, ktorý zaváhal v tretej sérii, keď trafil iba žrď. "Je to veľmi zaslúžený pohár. Tuho sme oň bojovali a zdolali sme silného protivníka," povedal Navarro.

Klub z Buenos Aires triumfoval v súťaži s menom Copa Sudamericana prvý raz, ale má už na konte sedem titulov v prestížnejšom Pohári osloboditeľov a dvakrát triumfoval medzi klubmi aj v svetovom meradle ešte v ére Interkontinentálneho pohára. Štrnásťkrát vyhral niektorú z argentínskych najvyšších súťaží. Na druhej strane Goiás nedosiahli zatiaľ žiaden významný úspech a navyše v tejto sezóne Brazílskeho šampionátu zostúpili do druhej najvyššej súťaže. Independiente si ziskom trofeje zabezpečilo účasť v nasledujúcom ročníku Pohára osloboditeľov, kam by sa zo súčasnej 18. priečky v domácej Aperture nemali šancu kvalifikovať.

Juhoamerický pohár (Copa Sudamericana) - finále - odveta:

Independiente (Arg.) - Goiás (Braz.) 3:1 po predĺžení (3:1), penaltový rozstrel 5:3, prvý zápas 0:2, trofej získalo Independiente

Góly: 19. Velazquez, 27. a 35. Parra - 22. Rafael