Hirscher triumfoval vo Val d'Isere, Žampa do 2. kola nepostúpil

TASR|12. dec 2010 o 15:01

Rakúski zjazdári dominovali v nedeľňajšom slalome Svetového pohára vo francúzskom Val d'Isere. Zvíťazil Marcel Hirscher a slávil svoj prvý triumf v disciplíne a tretí celkovo.

VAL D'ISERE. Slovenský lyžiar Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, keď mu na 48. pozícii zaregistrovali stratu 4,14 s.

Dvadsaťjedenročný víťaz si zahojil rany po sobotňajšom obrovskom slalome, v ktorom na ceste za druhým miestom vypadol neďaleko pred cieľom. Za Hirscherom skončil druhý so stratou 31 stotín jeho krajan Benjamin Raich, tretie miesto obsadil Francúz Steve Missilier (+0,56 s).

"V druhom kole som šiel s obrovskou dávkou rizika a mal som v niektorých fázach veľa šťastia. Je to geniálny pocit! Aj keď som včera vypadol, tento kopec je môj šťastný," konštatoval do kamier ORF Hirscher.

Pred dvoma rokmi na ňom skončil tretí v superkombinácii, pred rokom to vylepšil na 2. miesto a hneď o dva dni tam v obrovskom slalome slávil svoj premiérový triumf vo Svetovom pohári. Po dvoch súťažiach je tak spolu s Francúzom Jeanom-Baptisteom Grangeom na čele priebežného poradia slalomu, celkovo vedie Nór Aksel Lund Svindal.

Súťaž na strmom svahu bola náročná aj pre ťažký sneh. V 2. kole nástrahy nezvládol vedúci pretekár, taliansky lyžiar Mannfred Mölgg klesol na 9. priečku. Druhý Švajčiar Silvan Zurbriggen na štvrtú.

Naopak z 19. na 7. priečku sa posunul Čech Ondřej Bank, ktorý za víťazom zaostal 1,37 s a slávil vo Svetovom pohári svoj najväčší triumf v špeciálnej disciplíne. Tridsaťročný pretekár sa dovtedy v prvej desiatke presadzoval len v kombinačných pretekoch.

Výsledky slalomu SP:

1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:44,70 min. (51,64-53,06), 2. Benjamin Raich (Rak.) +0,31 s (51,57-53,44), 3. Steve Missillier (Fr.) +0,56 (53,24-52,02), 4. Silvan Zurbriggen (Švaj.) +0,75, 5. Julien Cousineau (Kan.) +1,13, 6. Felix Neureuther (Nem.) +1,31, 7. Ondřej Bank (ČR) +1,37, 8. Justin Murisier (Švaj.) +1,44, 9. Manfred Mölgg (Tal.) +1,47, 10. Christoph Dreier (Rak.) +1,55.

Celkové poradie SP (po 7 súťažiach):

1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 236 b., 2. Ted Ligety (USA) 221, 3. Hirscher 200, 4. Raich 188, 5. Zurbriggen a Mario Scheiber (Rak.) obaja po 175.

poradie v slalome (2):

1. Jean-Baptiste Grange (Fr.) a Hirscher po 100, 3. Zurbriggen 90, 4. Andre Myhrer (Švéd.) 89, 5. Missillier 82, 6. Raich 80.

Domov»Zimné športy»Hirscher triumfoval vo Val d'Isere, Žampa do 2. kola nepostúpil