Kuzminová v stíhacích pretekoch v Hochfilzene až na 8. mieste

TASR|12. dec 2010 o 15:02

Triumfom Švédky Heleny Ekholmovej sa skončili v rakúskom Hochfilzene stíhacie preteky 2. kola Svetového pohára biatlonistiek.

HOCHFILZEN. Víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov žien na 10 kilometrov, ktorými sa v rakúskom Hochfilzene skončilo 2. kolo Svetového pohára v biatlone 2010/2011, sa stala Švédka Helena Ekholmová.

Slovenskej reprezentantke Anastasii Kuzminovej, ktorá triumfovala v piatkovom šprinte a v nedeľu vybiehala na trať z vedúcej pozície s takmer 20-sekundovým náskokom pred Bieloruskou Darjou Domračevovou, stíhačka najmä strelecky nevyšla.

Dvadsaťšesťročná dvojnásobná medailistka zo ZOH 2010 vo Vancouveri zaznamenala až päť chybných výstrelov, keď netrafila v poradí tretí, deviaty, dvanásty, pätnásty a šestnásty terč, a napokon skončila na 8. priečke s takmer dvojminútovou stratou na víťaznú Švédku. Kuzminová získala 34 bodov do celkového poradia Svetového pohára.

"Nasťa dnes ťažko bežala, na trati jej to nešlo tak, ako by si to ona sama predstavovala. Na prvej streleckej položke dosť fúkalo a po jednom chybnom výstrele sa na ňu súperky dotiahli. Potom to mala veľmi ťažké. Napriek tomu, že klesla na 8. miesto, je to veľmi pekný výsledok. V takejto konkurencii sa nedá stále vyhrávať. Myslím si, že Nasťa už bola aj trochu unavená, nebola v úplnej pohode. Teraz si musí trochu oddýchnuť," povedal pre agentúru SITA ústredný tréner slovenskej reprezentácie Milan Gašperčík.

Zo striebra sa v Hochfilzene tešila Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá zostala líderkou celkovej klasifikácie bojov o veľký krištáľový glóbus, bronz získala spomenutá Darja Domračevová.

Mäkäräinenová dlho viedla najmä vďaka čistej streľbe, netrafila však posledné dva terče a absolvovanie dvoch trestných okruhov ju odsunulo na 2. miesto. Famózny bežecký výkon predviedla opäť obhajkyňa celkového prvenstva v SP Nemka Magdalena Neunerová, ktorá napriek siedmim chybným výstrelom obsadila 7. priečku.

Pekný výsledok dosiahla druhá Slovenka v 60-člennom štartovom poli Janka Gereková, ktorá skončila s troma chybnými výstrelmi na 21. priečke a posunula sa tak oproti pozícii na štarte o štyri pozície vpred. Gereková si do hodnotenia SP pripísala ďalších 20 bodov.

"Je super, že máme dve baby, ktoré momentálne bodujú vo Svetovom pohári. Ani Janke sa nebežalo dobre, napriek tomu sa však dokázala posunúť o štyri miesta. Dá sa teda povedať, že sme spokojní," dodal Gašperčík.

Pre 26-ročnú Ekholmovú, za slobodna Jonssonovú, to bolo jubilejné desiate víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. Majsterka sveta v stíhacích pretekoch z roku 2009 a držiteľka veľkého krištáľového glóbusu zo sezóny 2008/2009 znížila vďaka tomuto triumfu stratu na Mäkäräinenovú v priebežnom hodnotení na 16 bodov.

Výsledky - stíhacie preteky žien na 7,5 km:

1. Helena Ekholmová (Švéd.) 35:17,8 min (1 trestný okruh), 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +32,0 s (2), 3. Darja Domračevová (Biel.) +46,3 (3), 4. Marie Laure Brunetová (Fr.) +1:07,0 min (1), 5. Anna Carin Žideková (Švéd.) +1:16,8 (2), 6. Anna Bogalijová-Titovecová (Rus.) +1:42,0 (2), 7. Magdalena Neunerová (Nem.) +1:53,8 (7), 8. Anastasia Kuzminová (SR) +1:57,6 (5), 9. Teja Gregorinová (Slovin.) +2:17,4 (5), 10. Tora Bergerová (Nór.) +2:22,4 (4), ... 21. Janka Gereková (SR) +3:34,6 (3).

Domov»Zimné športy»Kuzminová v stíhacích pretekoch v Hochfilzene až na 8. mieste