Gáborík prišiel o jeden z minnesotských rekordov

TASR|12. dec 2010 o 15:10

Brent Burns v noci na nedeľu rozhodol o triumfe "divochov" na ľade Los Angeles Kings a vytvoril nový rekord v počte víťazných gólov v predĺžení.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Gáborík prišiel o jeden zo svojich historických zápisov, ktoré vytvoril počas osemročného pôsobenia v tíme NHL Minnesota Wild.

Po tom, čo Brent Burns v noci na nedeľu rozhodol o triumfe "divochov" na ľade Los Angeles Kings (3:2 pp), nedelí sa už slovenský hokejista s kanadským obrancom o klubový rekord v počte víťazných gólov v predĺžení.

Burns si v drese minnesotského mužstva pripísal piaty víťazný gól v predĺžení, kanonier NY Rangers má na konte o jednu menej. Burns v 63. minúte zúročil prihrávku Pierra-Marca Boucharda a strelou z prvej prekonal domáceho brankára Jonathana Quicka, čím rozhodol o dvoch bodoch pre hostí.

"Ukázali sme, že nám nechýba guráž. Dosiahli sme cenné víťazstvo," povedal pre Star Tribune 25-ročný zadák, ktorý ani netušil, že stanovil nové klubové maximum: "Naozaj sa mi to podarilo? Wow, super, nemal som o tom ani potuchy."

Gáborík, ktorý sa presťahoval z Minnesoty do New Yorku pred sezónou 2009/2010, stále drží v tíme Wild niekoľko prvenstiev. Je historicky najproduktívnejším hráčom (437 bodov), najlepším strelcom (219 gólov) i najlepším nahrávačom klubu (218 asistencií).

Drží sezónny rekord v počte gólov (42), bodov (83), v počte bodov získaných nováčikom (36) i v počte gólov strelených v jednom zápase 20. decembra 2007 nasúkal do siete jeho súčasného zamestnávateľa päť gólov, po čom ho spoluhráči vynášali z ľadu na ramenách.