Hádzanári Hlohovca vyhrali nad N. Zámkami, Košice zaváhali

SITA|15. dec 2010 o 21:20

Stredajšie zápasy predohrávaného 19. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2010/2011, v ktorých sa viac darilo domácim tímom, priniesli dva prekvapujúce výsledky.

BRATISLAVA.

Hráči 1. MHK Košice zaváhali doma s posledným tímom tabuľky HK Topoľčany, s ktorým len remizovali 32:32 a prišli o 2. priečku v tabuľke. O tú ich pripravili hádzanári MŠK Považská Bystrica, keď sa postarali o prvú tohtosezónnu prehru Tatrana Prešov.

Považania zdolali suveréna súťaže a úradujúceho šampióna 29:26, bodovo sa dotiahli na Košičanov a vďaka lepšiemu skóre ich aj preskočili. MŠK Hlohovec získal dôležité dva body vďaka tesnému víťazstvu nad Novými Zámkami 29:27. Aktuálneho vicemajstra delia od priečok zaručujúcich účasť v semifinále play-off už len dva body.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí predohrávaného 19. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2010/2011:

1. MHK Košice - HK Topoľčany 32:32 (15:18)

Najviac gólov: P. Hruščák 10/3, Guzy 6 - Klačanský 10, Kovačech 4

Pok. hody: 3/3 - 7/5, vylúčení: 0 - 3, rozhodovali: Ondogrecula a Baďura, 200 divákov

Domáci sa nechali zaskočiť hrou súpera a Topoľčany si v prvom polčase vypracovali trojgólový náskok. Košičania nastúpili na druhé dejstvo s cieľom otočiť vývoj duelu, ale podarilo sa im získať len bod za remízu 32:32. Toto zaváhanie znamená pre hráčov 1. MHK nečakanú stratu v boji o účasť v semifinále play-off.

MŠK Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 29:27 (14:16)

Najviac gólov: F. Zaťko 8/2, S. Mažár 6, Vlčko 4 - Rábek 8/2, Bakos 6/2, Tůma 4/1

Pok. hody: 5/2 - 8/5, vylúčení: 6 - 6, ČK: T. Szücs (N. Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kozák a Mičuda, 400 divákov

Po vyrovnanom úvode museli domáci doťahovať mierny náskok Nových Zámkov. Hlohovec síce v 19. min vyrovnal na 9:9, ale na polčasovú prestávku odchádzal s dvojgólovým mankom 14:16. Po zmene strán však domáci otočili vývoj, v 47. min už vyhrávali 24:20 a do konca nervózneho a tvrdého duelu vedenie z rúk nepustili.

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 29:26 (12:16)

Najviac gólov: M. Kozák 7, Adamčík a Ďurajka po 6 - Tumidalský 9/2, Radčenko 5, Antl 4

Pok. hody: 2/2 - 5/2, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Gabriš a Macko, 800 divákov

Na Považí sa zrodilo veľké prekvapenie, hoci výsledok I. polčasu tomu nenasvedčoval. Od začiatku to bol vyrovnaný bojovný duel v búrlivom prostredí. Domácim sa hneď v úvode zranil kanonier Firit, ale napriek tomu si v 16. min vypracovali trojgólový náskok (9:6), ktorý však neudržali a prvé dejstvo prehrali 12:16. Po zmene strán sa hráči Považskej Bystrice vzchopili.

V 38. min vyrovnali na 17:17 a odvtedy už favorizovaného súpera nepustili do vedenia. Päť minút pred koncom vyhrávali domáci 27:25, hostia znížili v 58. min na 26:27, ale posledné slovo mali Považania. Tí dvoma gólmi spečatili svoje senzačné víťazstvo (29:26) a zároveň prvú prehru úradujúceho majstra v aktuálnej sezóne.

Prešovčania naposledy podľahli v najvyššej domácej súťaži v záverečnom 28. kole základnej časti uplynulého ročníka v Tatran handball aréne s ŠKP (37:40), odvtedy ťahali 20-zápasovú víťaznú sériu. Zaujímavosťou je, že Považská Bystrica dokázala obrať Prešov o bod aj vo vlaňajšej sezóne, keď v 4. kole uhrala na jeho pôde remízu (30:30).

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanári Hlohovca vyhrali nad N. Zámkami, Košice zaváhali