Weiss túžil dopriať fanúšikom výnimočné Vianoce

Sportnet|26. dec 2010 o 18:12

Slovenský reprezentant Vladimír Weiss bol jednou z hlavných postáv zápasu 19. kola škótskej futbalovej ligy.

GLASGOW. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. sa jedným gólom podieľal na víťazstve tímu Glasgow Rangers 4:1 (2:0) na pôde Motherwellu v nedeľňajšom stretnutí 19. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže Scottish Premier League.

Navyše, pridal dve asistencie. Syn trénera národného A-tímu SR pobudol na trávniku do 73. min. Strelecky sa presadil v 51. min na upokojujúcich 3:1 pre hostí, dve minúty predtým videl žltú kartu. Pre 21-ročného krídelníka išlo o tretí gól v tomto ročníku SPL, predtým sa naposledy radoval 13. novembra proti Aberdeenu. "Jazdci" majú na čele tabuľky dvojbodový náskok pred tradičným rivalom Celticom a jeden duel k dobru.

Weiss junior sa prvý raz zapísal do "hokejových" štatistík v 33. min. keď si jeho priamy kop zrazil do vlastnej bránky Steven Saunders. Pri góle, ktorého bol sám autorom, vnikol cez niekoľko protihráčov do pokutového územia a túto individuálnu akciu chladnokrvne zakončil z približne 10 metrov.

Neskôr ešte v 61. min vypracoval druhý presný zásah Kennyho Millera v tomto dueli, celkovo 22. v sezóne. V predchádzajúcom ročníku ich Miller zaznamenal "iba" 21. Rangers zvíťazili vo Fir Parku v lige premiérovo od 2. januára 2007. Zaujímavosťou je fakt, že Weissovi sa proti tomuto súperovi darí: skóroval totiž aj 16. októbra a v domácom prostredí to tiež viedlo k víťazstvu 4:1.

Internetová stránka Rangers zdôrazňuje, že kvalitný nedeľňajší výkon mužstva pod taktovkou kouča Waltera Smitha bol inšpirovaný práve energickým výkonom Vladimíra Weissa mladšieho.

"Pokúšam sa dostať zo seba to najlepšie v každučkom stretnutí, ale nie vždy to funguje. Dnes som sa usiloval čo najskôr pohrúžiť do diania a už po niekoľkých akciách som nadobudol sebavedomie. Chcel som ukázať moje maximum a urobiť fanúšikom výnimočné Vianoce. Myslím si, že to bol brilantný výkon celého tímu. Od úvodnej minúty som mal pocit, že duel je pod našou kontrolou. Osobne som si bol vedomý toho, že sa mi darí, a po zmene strán som to túžil podčiarknuť gólom. Navyše, domáci krátko po prestávke skórovali, takže sme potrebovali čo najrýchlejšie odpovedať."

"Vo chvíli, keď sa nám to podarilo, bolo v podstate po zápase," cituje Weissa ml. web jeho klubu. Slovenský ofenzívny stredopoliar na margo najbližších dní skonštatoval: "Momentálne sa naplno koncentrujeme na stredajší duel na ihrisku St. Johnstonu. Vieme, že to nebudeme mať ľahké. Musíme tam zvíťaziť a až potom sa zamerať na nedeľňajšie derby proti Celticu."

Výsledky:

Motherwell - Glasgow Rangers 1:4 - V. Weiss ml. (Rangers) hral do 74. min, v 51. min strelil gól, dostal ŽK, Celtic Glasgow - St. Johnstone 2:0, Inverness - St. Mirren 1:2, Hibernian - Aberdeen 1:2,

Zápasy Dundee United - Hamilton a Kilmarnock - Hearts odložili.