Jágr najlepším športovcom desaťročia v Česku

SITA|7. jan 2011 o 15:36

Popularita Jaromíra Jágra sa odrazila aj vo výsledkoch ankety o českého športovca desaťročia, ktorú skúsený hokejista suverénne ovládol.

PRAHA.

Čoskoro už 39-ročný útočník Avangardu Omsk, ktorý vlani senzačne priviedol český národný tím k titulu majstrov sveta v Nemecku, získal od čitateľov denníka Sport dovedna 8660 hlasov. Druhá skončila dvojnásobná olympijská víťazka a šesťnásobná majsterka sveta v rýchlokorčuľovaní Martina Sábliková s počtom hlasov 6759.

Tretie miesto patrí dlhoročnej futbalovej ikone Juventusu Turín Pavlovi Nedvědovi s 5485 hlasmi. Miesta štyri až šesť obsadzujú české atletické hviezdy v poradí: Roman Šebrle, Jan Železný a Barbora Špotáková. Siedme miesto sa ušlo dostihovému matuzalemovi Josefovi Váňovi a ôsme držiteľke šiestich medailí zo zimných olympijských hier v behu na lyžiach Kateřine Neumannovej.

Legendárny hokejový brankár Dominik Hašek skončil deviaty, pričom o jednu priečku zdolal futbalového brankára Petra Čecha. Celkovo hlasovalo 59 630 čitateľov denníka Sport.

Športovec desaťročia v Česku:

1. Jaromír Jágr (hokej) 8660 hlasov, 2. Martina Sábliková (rýchlokorčuľovanie) 6759, 3. Pavel Nedvěd (futbal) 5485, 4. Roman Šebrle (atletika) 4208, 5. Jan Železný (atletika) 3861, 6. Barbora Špotáková (atletika) 2855, 7. Josef Váňa (dostihy) 2661, 8. Kateřina Neumannová (beh na lyžiach) 2513, 9. Dominik Hašek (hokej) 2421, 10. Petr Čech (futbal) 2397.