Zvolen zaskočil v extralige majstra, Trenčín vyhral v B. Bystrici

V slovenskej lige sa po čase predstavil aj skúsený Richard Zedník (vpravo v drese B. Bystrice). (Autor: sita)
SITA|7. jan 2011 o 19:45

Najvyššia hokejová súťaž Slovenska priala v 41. kole hosťom, Nitra, Trenčín aj Zvolen slávili na ľade súpera. Richard Zedník sa predstavil v drese "baranov".

HK Orange 20 20 0 0 0 1 0 19 25:95 1

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).

Trenčín prekvapil Bystričanov, na ich ľade vyhral 3:2

Banskobystričania sa v úvode zápasu poriadne zahryzli do súpera a vytvorili si osemminútový tlak. V ňom mal dobrú príležitosť na skórovanie Zedník, ktorý po dlhom čase opäť nastúpil v drese "baranov", no v 7. min zle trafil puk pred odkrytou trenčianskou bránkou.

Potom prišla na rad presilovka hostí, v ktorej dobiedzali pred Šimonovičom Melichárek a Tvrdoň. V početnej výhode hrali v 14. a 15. min aj domáci. Na Kováča to dobre skúšal dvakrát Hudec a po ňom neskôr Kútny. V závere tretiny sa dobrou strelou spoza hráča prezentoval aj trenčiansky útočník Ölvecký. Banskobystričania však v prvej tretine prestrieľali Trenčín 16:10. V druhej vyrovnanej tretine diváci videli aj góly.

Najprv v 23. min poslal vysoký puk rukou za Kováča Šechný, samozrejme gól neplatil, no na opačnej strane sa radoval Sekeráš, keď hostia vyhrali opakované buly vo vlastnej tretine a rýchlym prechodom do útoku prekvapili domácu obranu. Filo našiel Sekeráša v medzi kruhmi - 0:1. V 25. min mohol kontrovať Paľov, ale svoj únik nezavŕšil pred Kováčom úspešne.

Trenčanom vyšla v presilovke pekná akcia na jeden dotyk, po prihrávke Tybora sa presadil v 27. min pred Šimonovičom pohotový Gašparovič - 0:2. Domáci sa však ani za tohto stavu nepoddali. V polovici zápasu síce najprv v presilovke Kútny neposlal puk pri ľavej žrdi do odkrytej bránky, no znížiť sa napokon podarilo Paľovovi po strele od modrej, keď tečovaný puk zaskočil Kováča - 1:2.

Domáci v 33. min vyrovnali, tentoraz od modrej strieľal Kolba a puk tečoval pred gólmanom hostí Kútny. Dlho sa však z tohto stavu netešili, pretože o 52 sekúnd poslal prihrávku Jánoš pred bránku voľnému Martinovi Chovanovi a ten pred odkrytou svätyňou Šimonoviča iba nastavil hokejku - 2:3.

V tretej tretine sa Banskobystričania snažili o vyrovnanie, ale robili aj chyby v obrane a Trenčania zbabrali viacero prečíslení, z toho dve v oslabení v 49. min. Najväčší tlak domáceho tímu prišiel v hektickom závere. Najprv sa v 56. min dobre preštrikoval obranou hostí Kútny, prihrával Sýkorovi pred poloprázdnu bránku, ale banskobystrický útočník nedosiahol na puk.

Deväťdesiat sekúnd pred koncom hrali "barani" takmer minútovú power-play šiestich proti štyrom v presilovej hre, ale Cebák nedostal puk do odkrytej bránky hostí. Hostia si tak doniesli z banskobystrického ľadu dôležité tri body. Domáci tím nevyhrali v riadnom hracom čase už osem zápasov v rade.

HC'05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Góly: 30. Paľov (Kolba, Ján Sýkora), 33. Kútny (Kolba) - 23. Sekeráš (M. Filo, O. Ďuriš), 27. Gašparovič (Tybor, Jánoš), 34. Martin Chovan (Jánoš, Naurov)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bednár, Smrek, 2426 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cuník, Kubka, Biro, Bambúch, Kolba, Vantroba, Vizváry - Tománek, M. Hudec, Zedník - Rumpel, Heizer, Miroslav Hlinka - Ján Sýkora, Šechný, Kútny - Paľov, Češík, Bendík

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, M. Hruška, Bolf, S. Tomko - Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Naurov, Jánoš, Koložváry - M. Filo, O. Ďuriš, P. Kopecký

Pozápasové hodnotenia:

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "My sme potrebovali vyhrať ako soľ, prvá tretina tomu nasvedčovala, boli sme aktívnejší, aj šance sme mali, no bez efektívneho zakončenia. Súper nás zaskočil dvoma gólmi v druhej tretine, odpovedali sme na ne, no po treťom inkasovanom góle sa prejavila nervozita, puky odskakovali, chýbala už ľahkosť. Musíme dať hlavy hore a niečo zmeniť, hlavne v defenzíve."

Juraj Jakubík, asistent trénera Trenčína: "Osobne by som chcel poďakovať obom tímom za hru, boli sme šťastnejší, možno sme dnes viac chceli. Podarilo sa nám streliť o jeden gól viac a ešte raz opakujem, vďaka obom, videli sme vynikajúci extraligový hokej."

Richard Zedník, útočník B. Bystrice: "Prehrali sme, nie sme spokojní, pre mňa osobne po dlhom čase bez zápasov to bolo celkom dobré. Škoda, že nám to nevyšlo, aj ja som mal šance, no to je to, ruky i nohy úplne neposlúchali. Ak by sme v prvej tretine strelili góly, inak by sa hralo. Ja stále čakám, uvidíme na budúci týždeň, čo sa udeje, pri ktorom klube nakoniec zakotvím."

Nitra berie zo Žiliny plný počet bodov

V súboji posledného s predposledným začali lepšie hostia. V 3. min bol vylúčený domáci kapitán Hreus a kapitán hostí Miroslav Štefanka po 15 sekundách dostal Nitru do vedenia - 0:1.

Hokejistom spod Zobora úvod zápasu vyšiel, keď pri vylúčení domáceho Devečku doklepol odrazenú strelu Spilara za chrbát Mareka Laca Henrich Ručkay - 0:2. V 11. min domáci skorigovali nepriaznivý stav. Zaváhanie obrany hostí využil Milan Drevenák - 1:2. Žilina bola v tlaku, ale väčšie príležitosti na vyrovnanie si nevytvorila.

V úvode druhej časti mali domáci početnú prevahu, ale nevyužili ju. Naopak, Čaládi strelou spoza obrancu prekvapil Laca a hostia viedli rozdielom dvoch gólov. Z následných dvoch presiloviek pri vylúčení Nitry využili Žilinčania len jednu, keď v 30. min Kokavec zakončoval biliardovú spoluprácu po osi Dlouhý - Hreus - Kokavec.

Vzápätí však bol vylúčený domáci Troliga a nová akvizícia Nitry Korhoň využil v poradí tretiu početnú prevahu hostí - 2:4.

V úvode tretej tretiny mal dobrú príležitosť na strelenie gólu domáci Stupka, ale na dvakrát neprekonal Čiliaka. Početnú prevahu Žiliny pri vylúčení Hlavačku a Nitry pri vylúčení Valu tímy nedokázali využiť. V 53. min však bol vylúčený autor štvrtého gólu Korhoň a Nemec vykresal pre domácich iskierku nádeje kontaktným gólom - 3:4.

Žilina sa snažila, ale nepomohla jej ani záverečná power-play. Nitra si tak odviezla tri body a vzdialila sa od dna tabuľky práve Žiline na šesť bodov.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Drevenák (Stupka), 30. M. Kokavec (Hreus, Dlouhý), 54. V. Nemec (Dlouhý, Hreus) - 3. M. Štefanka (Spilar, Fabian), 6. H. Ručkay (Spilar, M. Štefanka), 22. Čaládi (Peter König), 33. Korhoň (J. Polák, T. Chrenko)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orságh - Kalina, Tornay, 1506 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Ftorek - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, M. Horský, Vala - Martin Slovák, Troliga, Smotrila - Drevenák, Valášek, Stupka

Nitra: Čiliak - Fabian, L. Gabriš, Peter König, Hlavačka, Michal Novák, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Čaládi, Marek Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Šumichrast - Štumpf, Hrnka, Uhnák

Hodnotenie trénerov:

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Bol to bojovný zápas. O jeho výsledku rozhodli tri situácie. Hneď v úvode pri dvoch vylúčeniach sme inkasovali dva góly. Súper mal úspešnejšie využitie presilových hier. Z našej strany to bola slabšia efektivita v zakončení. Napriek tomu, že sme boli lepší v počte striel na bránku súpera. V tretej tretine sme mali viac z hry, snažili sme sa vyrovnať, no nevyšlo to. Prehra je pre nás krutá, verili sme, že to dotiahneme do predĺženia. Hokej sa však hrá na góly a my sme dali o jeden menej, a preto zvíťazil nás súper."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Bol to ťažký zápas z jednej aj z druhej strany. Hralo sa o šesť bodov. My sme začali dobre, v úvode prvej tretiny sme viedli o dva góly, mohli sme aj o tri. Škoda, tretí gól by možno domácich položil na kolená. Góly v stretnutí padali najmä pri presilových hrách, my sme využili tri. Aj preto sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon."

Zvolen prečkal I. tretinu a otočil duel s majstrom

Hostia zo Zvolena hneď v úvode preverili pozornosť domáceho brankára, avšak Košičania v nasledujúcich minútach dominovali. Dobre bránili a kombinačnou hrou sa dostávali až pred gólmana Zvolena.

V 6. minúte sa dostal z ľavej strany do dobrej streleckej pozície Kristek, no Škrečko bez problémov zasiahol. O dve minúty už Steel aréna jasala, keď Tomík spoza brány našiel Andrašovského, ten poslal puk priamo na hokejku Frolíka, ktorý bez väčších problémov otvoril skóre duelu - 1:0.

Domáci pokračovali v nasadenom tempe, diktovali rytmus hry a v 17. minúte zvonila po Tomíkovom zakončení ľavá žŕdka. V závere sa do zakončenia natlačil Bartoš, ale ani jeho šanca neskončila v sieti. V 25. minúte z dobrej pozície vypálil spoza obrancu Jenčík, Škrečko si poradil aj s touto strelou.

"Oceliari" naďalej ohrozovali bránku hostí a o dve minúty sa tešili po druhom presnom zásahu Frolíka, ktorý našiel priestor medzi betónmi hosťujúceho brankára. Vzápätí mohol na 3:0 zvýšiť Dravecký, nezužitkoval však časovanú prihrávku Bartoša. Naštartovaných Košičanov schladila necelých šesť minút pred koncom druhej časti šestnásťsekundová sprcha, ktorá znamenala zrovnanie stavu na 2:2.

Najprv nekompromisne vymietol pravý horný roh Hudáčkovej bránky Barinka a po ňom sa po peknej časovanej prihrávke presadil aj Kovář. V 38. minúte v presilovke Šeda z výhodnej pozície trafil iba ľavú žŕdku odkrytej časti zvolenskej bránky.

V poslednom dejstve sa hral dramatický hokej, útoky sa striedali na oboch stranách a brankári boli v neustálej permanencii. Hralo s väčším dôrazom v osobných súbojoch, čím trpela plynulosť kombinačnej hry. V 48. minúte sa do brejku dostal Andrašovský, ktorý sám zoči-voči brankárovi Škrečkovi neuspel. O dve minúty neskôr sa po chybe košickej obrany dostal k puku Pucher a po sóle nedal Hudáčkovi šancu - 2:3.

V záverečných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, vytvorili si obrovský tlak, ale z množstva šancí nedokázali prekonať dobre chytajúceho hosťujúceho brankára. Minútu a šesť sekúnd pred koncom hrali domáci power play, ale neúspešne, pretože inkasovali z hokejky Trochtu štvrtý gól.

HC Košice - HKM Zvolen 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 8. Martin Frolík (Andrašovský, Tomík), 27. Martin Frolík (Blatný, Huba) - 34. P. Barinka (Michal Chovan), 35. Kovář (Ďaloga), 50. P. Pucher (L. Jurík), 60. M. Trochta (Ďaloga, L. Čierny)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Kristek (Košice) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák - J. Jankovič, M. Orolin, 5582 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Slimák, Šeda, Michal Grman - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Tomík, Jenčík, Andrašovský - Blatný, Martin Frolík, Huba

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Hranáč, Vosátko, Ďaloga, J. Valach, Juraško - P. Barinka, M. Trochta, Michal Chovan - Kovář, Marek Haščák, V. Baláž - V. Škoda, P. Pucher, L. Jurík - Zuzin, M. Jurík, Otčenáš

Hodnotenia trénerov:

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Sme veľmi nespokojní. Tento zápas ukázal, že hokej nie je o umeleckom dojme. Mali sme množstvo šancí, niekoľkokrát sme trafili žŕdku. Výsledok je odrazom efektivity, v nej nás Zvolen prevýšil. Chlapcom môžem vyčítať nepremenené vyložené šance. Dvakrát sme súperovi nešťastne prihrali na gól."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Do Košíc sme išli s cieľom bodovať. Čo sme si povedali, to sme do bodky splnili. Vyhrali sme, lebo sme strelili viac ako dva góly."

Slovan tesne zdolal Martin

Martinčania sa v úvode zápasu usadili v obrannom pásme Slovana a brankára Rybára ohrozili niekoľkými strelami, ani jedna si však nenašla cestu za jeho chrbát. Ideálnu príležitosť na otvorenie skóre mali hostia v 4. minúte, no počas 49-sekundovej presilovky piatich proti trom si nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť.

Domáci sa postupne vymanili zo súperovho tlaku a taktiež preverili Dzubinovu pozornosť. Nepresnosti na oboch stranách a časté prerušenia sa odrazili na slabom tempe hry, diváci sa však napokon dočkali gólu, keď v 19. minúte využili belasí presilovku zásluhou Kováčika - 1:0.

Hosťom sa podarilo vyrovnať po šiestich minútach druhej časti, keď dovtedy bezchybného Rybára zaskočil ľahkým nahodením Važan - 1:1. V polovici zápasu mali výhodu presilovky o dvoch hráčov aj domáci a boli maximálne efektívni. Kapuš najprv v 32. minúte dorazil strelu Frühaufa a presne po vypršaní Hriňovho trestu zavesil spomedzi kruhov Bulík - 3:1.

Početnú výhodu vzápätí využili aj hostia, keď si Rybár pri strele Galamboša vybral druhú slabú chvíľku v zápase - 3:2. Renomé si napravil pri úniku Jabrockého, chvíľu predtým vychytal na druhej strane Dzubina Bulíka.

Martinčania v úvode záverečného dejstva premrhali ďalšiu, takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, keď Uram iba opečiatkoval brvno. Po naskočení jedného zo Slovanistov z trestnej lavice napokon Važan svojim druhým gólom v zápase vyrovnal na 3:3.

Domácim vrátil vedenie v 47. minúte Hujsa, ktorý v úniku dvoch proti jednému vymietol ľavý horný roh Dzubinovej svätyne - 4:3.

V 53. minúte si pri Hudáčkovej snahe o zakončenie zrazil puk do vlastnej siete jeden z martinských obrancov, no už o dve minúty neskôr práve Hudáček spravil chybu za vlastnou bránou a Važan nekompromisne zavŕšil svoj hetrik - 5:4. Hosťujúca lavička si v samom závere duelu ešte vybrala oddychový čas a skúsila hru bez brankára, na víťazstve Slovana to však už nič nezmenilo.

HC Slovan Bratislava - MHC Mountfield 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Góly: 18. J. Kováčik (Bulík, Hujsa), 32. Kapuš (Frühauf, Hájek), 33. Bulík (Hujsa, J. Kováčik), 47. Hujsa (Jackman, Jendek), 53. L. Hudáček - 26. Važan (Velebný, Themár), 36. Galamboš (Themár, Dzubina), 43. Važan (Galamboš, Hriňa), 55. Važan (Themár)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Štefik, Bundil, 2430 divákov

Slovan: Pavol Rybár - Jackman, Bohunický, J. Kováčik, Hájek, Trška, Jendek, Frühauf, O. Janík - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc - Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna - J. Cíger, Preisinger, Kalináč

MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa - Uram, M. Beran, Jabrocký - Markovič, Murček, Macejka - Themár, Galamboš, Važan

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Bol to napínavý zápas od začiatku do konca. Som spokojný s výsledkom. Dopustili sme sa ópár chýb, mladosť hráčov nie je ospravedlnením. Hokej je však o chybách a dôležité je to, že sme zápas nakoniec zvládli.

Jaroslav Husár, tréner MHC: "Videli sme atraktívny hokej a veľa gólov. Diváci môžu byť spokojní. Slovan bol vysoko efektívny v presilovkách, nám sa v nich naopak nedarí. Musíme ich dotrénovať a dostať sa do pohody. V závere sme sa snažili o vyrovnanie, Slovan však umnou a taktickou hrou dotiahol zápas do víťazného konca, k čomu mu gratulujem."

Poprad vyhral v Skalici 5:3

Skalická Max Aréna privítala favorizovaný Poprad a domáci sa pustili do súpera bez rešpektu. No keď sa Skaličanom nepodarilo prekonať Melicherčíka v bráne hostí, udrelo na druhej strane. Jaško využil zaváhanie obrany domácich a dostal v 5. minúte Poprad do vedenia.

V nasledujúcich minútach domáce mužstvo robilo chyby, no Lundbergovi v 12. a následne ani Škovirovi v 15. minúte sa nepodarilo Lakosila prekonať. V závere tretiny mali dokonca domáci výhodu presilovej hry, no bránku hostí neohrozili, Lakosil dokonca musel kryť dve vyložené šance Popradčanov.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Poprad postupne ovládol klzisko a Klouda v 27. minúte pri presilovej hre zvýšil na 2:0. Potom bola séria vylúčení, kedy v hre 4 na 4 v 37. minúte Zálešák znížil a dostal domácich späť do zápasu.

Začiatok tretej časti hostia dali domácim lekciu z kombinačnej hry, keď Klouda a potom Kroták presnými zásahmi dostali hostí do vedenia o tri góly.

V nasledujúcich minútach Poprad kontroloval hru, no prišla 55. minúta a s ňou dva rýchle góly Višňovského a R. Školiaka. V závere Kopecký do prázdnej brány upravil na 3:5 a tak si hostia do Popradu odvážajú zaslúžené tri body.

HK 36 Skalica - HK Poprad 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Góly: 37. Zálešák (Lušňák), 55. T. Višňovský (R. Školiak), 57. R. Školiak (Gula) - 5. T. Jaško (J. Kopecký, S. Jasečko), 27. Klouda (S. Jasečko, J. Kopecký), 43. J. Kopecký (Klouda, Škovira), 44. A. Kroták (A. Lapšanský, Kmiť), 60. J. Kopecký (Klouda, T. Jaško)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: J. Kasík (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Salonen (Fín.) - Milan Novák, Horínek, 1836 divákov

Skalica: Lakosil - Gründling, M. Školiak, I. Jankovič, Gula, P. Kumstát, Jaborník, Gróf, Magušin - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Mikušovič, J. Jurík - Štepán, J. Prokop, R. Konečný

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, S. Jasečko, Nádašdi, Kledrowetz, Kramár, Malina - P. Svitana, Lundberg, Škovira - A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, T. Jaško - Rapáč, Mlynarovič, Paločko

Peter Oremus, tréner Skalice: "Poprad má svoju hráčsku kvalitu. Priebeh zápasu bol jednoznačne v ich prospech. V závere sa nám zápas podarilo zdramatizovať a nejaký ten bodík by sme privítali. Musím zablahoželať súperovi k víťazstvu."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Tento zápas nám vyšiel až na úvod, keď sme na začiatku trocha zaváhali. V ďalších minútach sme prevzali taktovku a nevyužili sme viacej gólových príležitostí. V tretej časti sme hru kontrolovali, no svojou nekoncentrovanosťou sme dostali góly a zápas sa zdramatizoval. Myslím s, že nakoniec sme zaslúžene vyhrali."

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen zaskočil v extralige majstra, Trenčín vyhral v B. Bystrici