Basketbalisti Svitu zdolali Žilinu

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale:

ŠKP Banská Bystrica - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 95:76 (21:20, 27:19, 24:20, 23:17)

Najviac bodov: Velčič 17, Rendla a Grznár po 15 - Johnson 21, Jefferson a Baťka po 16

TH: 23/18 - 33/21, trojky: 7 - 5, fauly: 26 - 25, rozhodovali: Lukáč, Mlynský a Turčina, 500 divákov

Stretnutie zastihlo domáci kolektív vo veľkej pohode a počas celého duelu ŠKP viedol nad Spišiakmi. Nový domáci tréner Ľubomír Doušek pri premiére pred vlastnými divákmi trafil základnú päťku, ktorá nastrieľala takmer 80% všetkých bodov. Domáci viedli v 25. min 62:45, v 33. min 82:64 a záverečné 19-bodové vedenie bolo najvyšším rozdielom v celom meraní síl.

BK Iskra Svit - BK Váhostav-SK Žilina 83:80 (27:23, 20:17, 2:21, 34:19)

Najviac bodov: McCoy 29, Polakovič 19, Bilík 18 - Carter 23, Kosa 20, Stojanovič 15

TH: 33/28 - 25/19, trojky: 5 - 7, fauly: 26 - 27, rozhodovali: Zubák, Karniš a Szibilla, 550 divákov

Tatranci nastúpili pred vypredaným domácim hľadiskom s dvoma novými posilami (Adams a Čosič). Prvá štvrtina bola vyrovnaná, ale v druhom dejstve začali lepšie domáci a už v 16. min viedli 44:28. Do konca polčasu hostia znížili. Po prestávke Svit "odišiel" zo zápasu, prvý a jediný kôš dali domáci 48 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny za stavu 49:58. V poslednej štvrtine si hostia udržiavali náskok, za stavu 67:76 necelé dve minúty pred koncom už nikto z domácich divákov neveril vo víťazstvo. Opak však bol pravdou, Svit nesmiernou bojovnosťou v závere zvrátil nepriaznivý stav a napokon zvíťazil v pomere 83:80.

BK Inter Bratislava - BK SPU Nitra 84:87 (28:26, 20:20, 18:12, 18:29)

Najviac bodov: Gavran 23, Sheard 22, Kucsa 15 - Erwin a Žiak po 16, Bosák 15

TH: 30/23 - 19/13, trojky: 5 - 6, fauly: 17 - 26, rozhodovali: Gabara, Hančík a Turčin, 600 divákov

Bol to veľmi zaujímavý a dramatický zápas. Na prekvapenie v ňom dlho držal taktovku Inter, ktorý ešte aj v záverečnej štvrtine mal v 33. min päťbodový náskok 71:66. Záver však lepšie zvládli Nitrania, ktorí viedli v 38. min 84:75, ale domáci ešte stihli vyrovnať na 84:84, lenže družstvo spod Zobora dalo potom víťazné body.

MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 87:67 (20:16, 19:21, 17:12, 31:18)

Najviac bodov: Burrows 31, Berkis 23, Johnson 9 - Fears 20, Szalay 12, Boyd 8

TH: 29/19 - 15/10, trojky: 6 - 5, fauly: 16 - 22, rozhodovali: Ženiš, Matejčík a Lamoš, 800 divákov

Oba tímy začali ofenzívne, aj preto bol v 3. min stav 13:7. Postupne obaja súperi zlepšili obranu a hra sa vyrovnala. V 19. min sa Prievidza dostala do vedenia 37:31. Domáci ešte do konca prvého polčasu otočili nepriaznivý stav, no dráma pokračovala aj po zmene strán. Všetko sa "zlomilo" až v 34. min, keď domáci po trojke Klára viedli 63:49 a odpor Prievidze definitívne ustal. Komárno tak napokon pohodlne dokráčalo k víťazstvu.