Chárov gól pomohol Bostonu otočiť zápas

Zdeno Chára.
Zdeno Chára. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. jan 2011 o 06:42

Boston po Chárovom góle dokázal otočiť zápas z 0:2 na 4:2, gólovo sa presadil aj Michal Handzuš. Za svoje tímy odchytali zápasy Peter Budaj a Jaroslav Halák, z víťazstva sa však tešil iba brankár Colorada.

NEW YORK. Kapitán hokejového Boston Bruins Zdeno Chára spustil svojím šiestym gólom v tejto sezóne obrat v pondelkovom zápase NHL proti Pittsburghu. Domáci Penguins viedli ešte v 57. min 2:0, po presnom zásahu Cháru sa však hostia vzchopili a súboj dotiahli do víťazného konca (4:2).

Penguins boli v tretej tretine bezzubí, bránku Bruins ohrozili len dvakrát. Zdeno Chára odohral takmer 27 minút a na jeho konte pribudli aj tri strely.

Boston zopakoval dramatický obrat z novembrového duelu s rovnakým súperom, keď v tretej tretine otočil z 2:4 na 7:4.

Pittsburgh bez Sidneyho Crosbyho v zostave nevyhral ani tretí duel v rade. "Sidney nám citeľne chýba. Je najlepším hráčom v lige. Chceme ho späť v zostave, ale to nebol dôvod, aby sme pustili vedenie 2:0," povedal po stretnutí podľa AP obranca Penguins Kris Letang.

Gólový Handzuš

Z gólu sa v pondelok tešil aj Michal Handzuš, pre ktorého to bol tiež šiesty presný zásah v sezóne. Jeho Los Angeles Kings podľahli doma nečakane Torontu 2:3, keď o výhre Maple Leafs rozhodol Nikolaj Kuľomin.

Toronto vyhralo na súperovom ľade už štvrtý duel v rade. Kings zasa neuspeli v šiestom z posledných siedmich duelov, najmä v záverečných minútach spálili veľké množstvo šancí.

Budaj s víťazstvom, Halák s prehrou

Celkovo 26 úspešnými zákrokmi pomohol Coloradu k víťazstvu 5:4 nad Detroitom Peter Budaj. Avalanche o zisku dvoch bodov rozhodli v prvej tretine, v ktorej strelili 4 góly, z toho Matt Duchene dva.

"Dostali sme niekoľko možností a využili sme ich. Ak sme toho schopní, potom veci idú ľahšie," povedal Duchene. Slovák v kádri Detroitu Tomáš Tatar sledoval duel len z tribúny.

Druhý slovenský gólman v NHL Jaroslav Halák predviedol 29 úspešných zákrokov, z ďalších štyroch striel však inkasoval a St. Louis prehralo s Phoenixom 3:4. Blues neuspelo štvrtýkrát v rade, Coyotes sa presadili tretí raz zo štyroch duelov.

St. Louis pritom malo zápas veľmi dobre rozohraný, v tretej tretine viedlo 3:2 a tréner Phoenixu Dave Tippett si zobral oddychový čas. "Potreboval som hráčom povedať len niektoré dobré veci. Chcel som, aby nabrali istotu a robili veci pokojne," uviedol Tippett.

Výsledky:

Pittsburgh - Boston 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Góly: 32. Rupp (Engelland), 36. Letang (Malkin, Martin) - 57. CHÁRA (Seidenberg, G. Campbell), 57. Marchand (P. Bergeron, G. Campbell), 60. Recchi (Ryder, Seidenberg), 60. G. Campbell (Wheeler, P. Bergeron)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:32, brankári: Fleury - Rask. Diváci: 18 245.

St. Louis - Phoenix 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Góly: 19. Backes (D´Agostini, Steen), 44. D´Agostini (Sobotka), 44. Winchester (McClement, Boyes) - 27. Korpikoski (Jovanovski, Aucoin), 30. Stempniak, 50. Turris (Lepistö, Pyatt), 57. Pyatt (Turris, Korpikoski)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Janssen - Bissonnette obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:33, brankári: HALÁK - LaBarbera. Diváci: 19 150.

Los Angeles - Toronto 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 16. Simmonds (Scuderi, Stoll), 35. HANDZUŠ (Martinez, R. Smyth) - 23. Boyce (C. Armstrong, Versteeg), 24. Kessel (Crabb, Bozak), 45. Kuľomin (Grabovskij, MacArthur)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Sturm 5+10 min za bitku - Brent 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:28, brankári: Quick - Reimer. Diváci: 17 834.

Colorado - Detroit 5:4 (4:2, 1:1, 0:1)

Góly: 6. P. Šťastný (Hejduk, Porter), 9. Duchene (Fleischmann), 13. Porter (D. Jones, Yip), 15. Duchene (Fleischmann, D. Jones), 27. D. Jones (Duchene) - 7. Muršak (D. Miller, Abdelkader), 18. Rafalski (Helm), 36. Zetterberg (Holmström, Lidström), 50. Holmström (Zetterberg, Lidström)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:30, brankári: BUDAJ - J. Howard (15. MacDonald). Diváci: 17 535.