Bratislavský Inter si poradil s basketbalistami Žiliny 104:87

V stredu boli napláované zápasy 28. kola basketbalovej extraligy mužov.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 28. kola extraligy mužov v basketbale:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 81:77 (20:15, 22:22, 20:20, 19:20)

Najviac bodov: Jefferson 23, Johnson 16, Baťka 15 - Fears a Szalay po 24, Boyd 11

TH: 13/11 - 18/16, trojky: 8 - 4, fauly: 18 - 20, rozhodovali: Brziak, Šarišský a Bohucký, 1000 divákov

V prvej štvrtine si Spišiaci vybudovali 5-bodový náskok, ktorý v bodovo plodnej druhej desaťminútovke udržali a po polčase viedli 42:37.

Po zmene strán hostia pridali na dôraze, rozstrieľal sa Szalay a "baníci" zrovnali krok aj skóre. Nerozhodný stav lemoval celú poslednú štvrtinu a tak sa rozhodovalo až v závere. V ňom mali pevnejšie nervy domáci a Prievidžanov po boji zdolali 81:77.

BK SPU Nitra - Astrum Levice 78:75 (19:17, 27:16, 13:22, 19:20)

Najviac bodov: Bosák 26 (4 trojky), Montgomery 14, Erwin 13 - Koštomaj 20, Vojtek 17, Bernard 12

TH: 20/14 - 23/13, trojky: 8 - 4, fauly: 19 - 18, rozhodovali: J. Janáč, Šramko a Turčin, 800 divákov

V úvode mali viac šťastia domáci, no o svoj 6-bodový náskok prišli. V druhej štvrtine sa Levičanom nepodarilo tri minúty skórovať, zatiaľ čo Nitrania si po 10-bodovej šnúre vytvorili dvojciferné vedenie, ktoré do polčasu udržali.

Po zmene strán hostia skvalitnili obranu, výsledkom čoho sa postupne dotiahli na domáci celok. V dramatickom vyvrcholení susedského derby zvíťazili napokon domáci, ktorých podržal najmä Bosák.

BK Váhostav-SK Žilina - BK Inter Bratislava 87:104 (23:17, 26:33, 20:37, 18:17)

Najviac bodov: Carter 20, Djurkovič 13, Kosa 12 - Miloševič 27, Holmes 26, Lukjanec 19

TH: 14/9 - 23/20, trojky: 8 - 10, fauly: 22 - 18, rozhodovali: Pipíška, Kúkelčík a Kovalčík, 650 divákov

Bol to zápas dvoch veľkých zvratov. Do 14. min mala Žilina jednoznačne zápas v rukách a mala prevahu, viedla 39:25. V tej chvíli došlo k zlomu, Žiline sa prestala dariť streľba a hostia začali zásluhou Lukjanca a Miloševiča otáčať skóre duelu.

Ešte do polčasu sa podarilo Interu vyrovnať a po prestávke už bol pánom na palubovke. Žilina pôsobila bezradným dojmom, nedarilo sa jej ani v obrane ani v útoku a Inter suverénne zvíťazil.

MBK Handlová - BK Iskra Svit 82:57 (24:11, 13:16, 23:12, 22:18)

Najviac bodov: Delič 24, Gavlák 18, Nuber 13 - McCoy 25, Votroubek 10, Čosič a Adams po 6

TH: 24/19 - 20/10, trojky: 7 - 5, fauly: 20 - 24, rozhodovali: T. Lukáč, Fuska a Donát, 750 divákov

Základom stredajšieho víťazstva Handlovej stála na kvalitnej defenzíve, keď Svitu sa nedovolili domáci strelecky presadiť. Svoju kvalitnú obranu podporila Handlová aj dobrým útokom a zaslúžene zvíťazila.