Višňovský útočí v NHL na svoje kariérne rekordy

(Autor: SITA/AP)
SITA|13. jan 2011 o 11:05

Ľubomír Višňovský je piatym najproduktívnejším obrancom NHL 2010/11. Skvelú formu potvrdzuje v priebehu celej sezóny.

ANAHEIM. Slovenský hokejový obranca prežíva v zámorí fantastickú sezónu. Potvrdil to aj vo štvrtok v noci, kedy v zápase proti St. Louis (7:4) nazbieral 3 body za 1 gól a 2 asistencie a stal sa aj treťou hviezdou stretnutia.

Najprv v úvodnej tretine v 4. a 19. min rozbehol akcie, na konci ktorých bol vždy skórujúci Bobby Ryan, s hetrikom najväčšia hviezda stretnutia. V záverečnej tretine využil 34-ročný odchovanec v 54. min presilovú hru a poslal "káčerov" do vedenia 6:2. Ide o celkovo 11. Višňovského trojbodový zápis, no prvý v drese Ducks. Aktuálne slovenský bek ťahá sériu troch zápasov, v ktorých bodoval. V tejto sezóne mal už dve štvorzápasové "bodové" série. Vo všetkých troch spomenutých šnúrach zaznamenal po 6 bodov.

Ľubomír Višňovský v tejto sezóne nazbieral v 45 zápasoch 36 bodov (8+28) a v kanadskom bodovaní NHL figuruje medzi obrancami na celkovo piatej pozícii.

Pokiaľ ho nezastaví zranenie, mal by zažiť svoju tretiu 50-bodovú sezónu, ba dokonca by mohol zaútočiť aj na svoj kariérny rekord - 67 bodov (17+50) z ročníka 2005/06 v drese Los Angeles. Navyše Anaheim figuruje zatiaľ v Západnej konferencií na 5. mieste, čo dáva Višňovskému nádej zahrať si opäť po dlhých 9 sezónach v play-off. Ani tieto výkony však Višňovskému paradoxne nepomohli k druhej kariérnej nominácii do Zápasu hviezd, v ktorom debutoval v roku 2007.

V NHL má Višňovský na konte 391 bodov (101+290) v 667 zápasoch. Jubilejný stý gól oslávil na Silvestra proti Philadelphii, v sezóne by mohol ešte osláviť 400. bod, 300. asistenciu a 700. zápas v zámorskej profesionálnej lige.

5. Ľubomír Višňovský (Anaheim) 45 8+28 36

Poznámka: Za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.