Kučová aj Martin sú vo finále kvalifikácie na Australian Open

SITA|15. jan 2011 o 08:24

Zuzana Kučová a Andrej Martin postúpili v kvalifikácii na prvý gradslam sezóny Australian Open do finále.

MELBOURNE. Zuzana Kučová nasadená ako štvrtá si v sobotňajšom súboji 2. kola ženskej eliminácie poradila s nenasadenou Ukrajinkou Juliou Bejgelzimerovou hladko 6:1, 6:1. Stretnutie trvalo iba 61 minút a víťazná Slovenka v ňom päťkrát prerazila podanie súperky a zápas ukončila pri svojom podaní čistou hrou.

Dvadsaťosemročná Kučová (120. v renkingu WTA) odohrala výborné stretnutie, keďže svoju o rok mladšiu súperku z tretej stovky rebríčka (213.) pustila iba k štyrom brejkovým príležitostiam, ktoré jej však nedovolila premeniť.

Súperkou staršej zo sestier Kučových v rozhodujúcom súboji o postup do hlavnej súťaže bude Arina Rodionovová, 185. v renkingu WTA. Iba 21-ročná ruská hráčka zdolala Luxemburčanku Mandy Minellovú nasadenú ako šestnástu rovnako hladko 6:1, 6:1.

Zuzana Kučová je jedinou Slovenkou v "pavúku" ženskej eliminácie na Australian Open. Členka TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava by rada zopakovala svoj výsledok z vlaňajška, keď sa v Melbourne Parku prebojovala z kvalifikácie až do hlavnej súťaže.

V súboji 2. kola, ktorý sa dva dni odkladal pre nepriazeň počasia, si 21-ročný Andrej Martin poradil s rovnako nenasadeným Američanom Kevinom Kimom za 104 minút 7:6 (1), 7:6 (4) a prvýkrát v kariére si zahrá o postup do hlavnej súťaže na turnaji grandslamovej kategórie.

Jeho súperom v nedeľňajšom finálovom kole eliminácie bude Miloš Raonič (153). Takmer dvojmetrový dvadsaťročný rodák z Čiernej Hory reprezentujúci Kanadu vyradil v 2. kole Chorváta Nikolu Mektiča 6:4, 6:1. Spoločnú zápasovú minulosť Martin a Raonič zatiaľ nemajú.

Člen programu NTC Andrej Martin (180. v renkingu ATP) zdolal skúseného 32-ročného Kima až vďaka dvom tajbrejkom, keď počas oboch setov si hráči len raz navzájom vzali podanie.

Talentovaný Slovák sa počas uplynulého víkendu takmer dostal do hlavnej súťaže na turnaji ATP v Sydney, kde napokon skončil vo finále kvalifikácie. Na úrovni "veľkej štvorky" hrá iba po druhý raz. Vlani sa vo wimbledonskej kvalifikácii lúčil v 2. kole po tom, ako na úvod zdolal Novozélanďana Daniela Kinga-Turnera 15:13 v treťom sete.