Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

V stíhacích pretekoch v Altenbergu dominovala Waldhuberová, Slovenky bez bodu

V dramatickom finiši stíhacích pretekov žien na 10 km, ktorými sa v nemeckom Altenbergu skončilo 5. kolo IBU Cup-u v biatlone, si prvenstvo vybojovala Rakúšanka Iris Waldhuberová.

ALTENBERG. V dramatickom finiši stíhacích pretekov žien na 10 km, ktorými sa v nemeckom Altenbergu skončilo 5. kolo IBU Cup-u v biatlone, si prvenstvo vybojovala Rakúšanka Iris Waldhuberová, ktorá o osem desatín sekundy zdolala domácu Nemku Nadine Horchlerovú.

Rovnaké poradie na prvých dvoch priečkach bolo aj v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km. Tretia prišla do cieľa Ruska Uljana Denisovová, ktorá sa vďaka zisku 48 bodov stala novou líderkou celkovej klasifikácie tejto pohárovej súťaže.

V 60-člennom štartovom polo boli aj dve Slovenky Lucia Šímová a Paulína Fialková. Obe rozhodcovia podľa pravidiel stiahli z trate, keď ich po tretej streľbe čelo peletónu dobehlo o celý okruh.

Nasledujúce 6. kolo IBU Cup-u sa uskutoční 5. a 6. februára v slovenskom Osrblí, kde sú na programe vytrvalostné a rýchlostné preteky.

Výsledky - stíhacie preteky žien na 10 km:

1. Iris Waldhuberová (Rak.) 32:40,1 min (3 trestné okruhy), 2. Nadine Horchlerová (Nem.) +0,8 s (3), 3. Uljana Denisovová (Rus.) +19,6 (3), 4. Elisabeth Högbergová (Švéd.) +28,2 (2), 5. Franziska Hildebrandová (Nem.) +28,4 (3), 6. Jekaterina Glazyrinová (Rus.) +37,5 (4), ... Lucia Šímová a Paulína Fialková (obe SR) - rozhodcovia ich stiahli z trate po 3. streľbe