Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Šaľa remizovala s Pískom

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

BRATISLAVA.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 26:32 (11:16)

Najviac gólov: A. Tóthová 9/3, Z. Bahýlová 3 - Tobiášová 9/2, Hollá 7, Kalaninová 6

Pok. hody: 8/4 - 2/2, vylúčené: 5 - 2, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 400 divákov

Úvod stretnutia do svojich rúk vzali Bánovce, v 11. minúte vyhrávali šokujúco 6:0. Potom začali Michalovce doťahovať, do 18. minúty sa domáce držali. Od 25. minúty bol zápas vyrovnaný, potom si však Michalove vypracovali náskok, ktorý v druhom polčase postupne zvyšovali. Bánovčanky v závere ešte výsledok skorigovali.

HK Slovan Duslo Šaľa - Casta Sokol Písek 31:31 (16:14)

Najviac gólov: Dubajová 7, S. Szarková 7/1 - Borovská 8, Luzumová 7/1

Pok. hody: 7/5 - 1/1, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 400 divákov.

V Šali videli diváci dramatický zápas až do posledných sekúnd. Keď už sa zdalo, že hosťujúce hráčky zvíťazia, vyrovnali Šalianky dve sekundy pred koncom stretnutia.

DHK Olomouc - ŠKP Bratislava 27:19 (11:7)

Najviac gólov: Fabíková 7, Ružičková 4/3, Huráňová a Hejtmánková po 4 - Kertészová 4, Kochanová a Štetáková po 3

Pok. hody: 5/3 - 2/0, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Kohout a Novák (obaja ČR), 220 divákov

V prvom polčase videli dve stovky divákov vyrovnané stretnutie, hoci domáce si napokon vybojovali 4-gólový náskok. Po zmene strán však ovládli ihrisko domáce hádzanárky na čele s vynikajúcou brankárkou Raníkovou.

TJ Házená Jindřichov Hradec - HK Danlog Partizánske 22:28 (11:13)

Najviac gólov: Bubeníková 6, Pilařová 4/3, Zbořínková 3 - Ščasná 7, Košíková 6, Michnová 5/1

Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 7 - 4, ČK: Pilařová (J. Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Skružný a Kavulič (obaja ČR), 330 divákov

Prvých desať minút to bolo vyrovnané stretnutie, Partizánske si však potom vytvorilo mierny náskok a malo aj dobrý vstup do druhého polčasu. V 44. minúte hostia ušli šnúrou štyroch gólov a hoci sa domáce snažili v závere doťahovať, na ohrozenie Sloveniek to nestačilo.

Sokol Poruba - HC Zlín 25:25 (14:14)

Najviac gólov: Hrbková 7, R. Tomečková a Richvalská po 5 - Poznarová 9, Salčáková a H. Štěrbová po 4

Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Simu a Nesvadba (obaja ČR), 300 divákov.

Zlín vstúpil do zápasu dobre, získal dôležité vedenie, ale Poruba postupne ukrajovala z jeho náskoku. Hostky začali lepšie aj v druhom polčase, ale napokon prišili až o svoje 6-gólový náskok.

HC Britterm Veselí nad Moravou - DHK Baník Most 36:33 (16:13)

Najviac gólov: Drotárová 7, Súkenníková 7 - Martínková10, Beňušková 6/3

Pok. hody: 2/2 - 5/4, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Hanák a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov.

Diváci na Morave boli svedkami priemerného stretnutia. Domáce hráčky si udržiavali po celý zápas dvojgólové vedenie a nakoniec zaslúžene triumfovali.