Hannover sa dostal na druhé miesto bundesligy

SITA|16. jan 2011 o 19:57

Futbalisti Hannoveru zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 18. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže na pôde Eintrachtu Frankfurt rozdielom triedy 3:0.

BERLÍN. Futbalisti Hannoveru zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 18. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže na pôde Eintrachtu Frankfurt rozdielom triedy 3:0 a v tabuľke I. bundesligy sa vyšplhali na druhé miesto za vedúcu Borussiu Dortmund. Hostia rozhodli o výsledku v úvodných dvadsiatich minútach, úspešnými strelcami boli Mohammed Abdellaoue a Christian Schulz. Tri body poistil tesne pred koncom v 88. min útočník z Pobrežia Slonoviny Didier Ya Konan.

Nedeľňajší program skompletizovalo stretnutie Kaiserslautern - Kolín nad Rýnom. Hostia z Porýnia v ňom viedli zásluhou gólu nemeckého reprezentačného útočníka s poľskými koreňmi Lukasa Podolského, na konečných 1:1 vyrovnal šesť minút po prestávke Čech Jan Morávek. Slovenský útočník v službách "čertov z Betzenbergu" Adam Nemec odohral celý druhý polčas.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 18. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Frankfurt - Hannover 0:3 (0:2)

Góly: 14. Abdellaoue, 20. Schulz. 88. Ya Konan

Kaiserslautern - Kolín nad Rýnom 1:1 (0:1)

Góly: 51. Morávek - 29. Podolski, ČK: 39. Lakič (Kaiserslautern)