Juniori prekvapili Martin, zdolali ho 3:2

SITA|19. jan 2011 o 19:18

Hokejisti Martina si urobili v 45. kole Slovnaft extraligy hanbu, keď prehrali s reprezentačnou dvadsiatkou.

O prvý gól stretnutia sa postarali domáci mladí hokejisti, ktorí v 12. min využili presilovku, keď Matoušek dorazil Šimčákovu strelu od modrej čiary. Hostia vyrovnali v 16. min zásluhou Galamboša, ktorý sa natlačil spoza bránky pred Šimbocha a so šťastím poslal puk za jeho chrbát - 1:1.

Mladíci sa druhýkrát ujali vedenia hneď v úvode druhej tretiny, keď Klepáč nastrelil Macíka a ten sa dostal do protiútoku. Nakorčuľoval si do útočného pásma, prihral Chovanovi, ktorý z prvej prekonal Mišovca.

"Dvadsiatkári" nabudení druhým gólom pridali onedlho aj tretí presný zásah, keď najskôr B. Mráz nastrelil hornú žŕdku, vzápätí sa pred Martinskou bránkou "strhlo peklo" a po sérii dorážok sa napokon Krempaský tešil zo svojho prvého extraligového gólu. Martinčanom sa ešte do pred druhou prestávkou podarilo znížiť, Uram našiel pred bránkou voľného Jabrockého a ten sa nepomýlil - 3:2.

V záverečnom dejstve už Martinčania nenašli recept na domácu obranu a brankára Šimbocha. Naopak mladíci v posledných minútach ešte nastrelili žŕdku hosťujúcej bránky. Zverenci trénera Štefana Mikeša si pripísali premiérové extraligové víťazstvo v sezóne 2010/2011, celkovo majú na svojom konte 4 body.

HK Orange 20 - MHC Mountfield 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 12. Matoušek (Šimčák, Trška), 21. Chovan (Macík), 25. Krempaský (B. Mráz, Halás) - 16. Galamboš (Markovič), 38. Jabrocký (Uram, Važan).

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Návratek, Tvrdoň

HK Orange 20: Šimboch - Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Bagin, Perniš - Bene, Murček, Ihnaťo - Kalináč, Šimčák, Matoušek - Macík, Zigo, Chovan - Halás, B. Mráz, Krempaský

MHC Mountfield: Mišovec - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa, Brcko - Uram, M. Beran, Jabrocký - Macejka, Važan, Appel - Markovič, Galamboš, Themár - M. Jonák, Zeliska, Sobota

Domov»Hokej»Slovensko»Juniori prekvapili Martin, zdolali ho 3:2