NHL: Pálffy skóroval len do vlastnej bránky, Švehla s dvoma pluskami

TASR|23. jan 2001 o 14:41

New York 23. januára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala piatimi stretnutiami, v ktorých sa bodovo nepresadil ani jeden zo štyroch Slovákov.

Štvrtý zápas s čistým kontom (3:0) vychytal proti najproduktívnejšiemu tímu sezóny Los Angeles Kings český brankár Roman Čechmánek, ktorý nastúpil v drese Philadelphie na desiaty zápas bez prerušenia. Trojica Slovákov v drese Kings vyslala na bránku Flyers spolu štyri strely, no bezúspešne. Žigmund Pálffy sa stal smutným hrdinom stretnutia, keď v záverečnej powerplay hostí jeho prihrávku nezachytil ani jeden z obrancov a puk skončil v prázdnej bránke Kings. Pálffy i Jozef Stümpel si pripísali mínusový bod, Ľubomír Višňovský nulu.

Z desiatich víťazstiev v tomto ročníku majú panteri dve práve zo súbojov s Bruins. V ich drese sa výborne uviedla nová posila z Ottawy - český útočník Václav Prospal, ktorý dal úvodný gól stretnutia po dorážke Bureho strely. Slovenský obranca Panthers Róbert Švehla bol na ľade najčastejšie zo všetkých hostí (takmer 28 minút) a okrem dvoch plusových bodov nelenil ani v "čiernej práci" - trikrát uštedril domácim hokejistom bodyček a dvakrát sa obetavo hodil do strely. Hosťujúci obranca Rob Niedermayer, ktorý je jedným z trojice hráčov pôsobiacich v klube už od jeho vzniku, odohral svoj 0. zápas v lige.

O výraznejšie víťazstvo Dallasu nad Vancouverom (2:1) sa mohol postarať Brett Hull, no v tretej tretine nepremenil trestné strieľanie. V jeho bohatej kariére mal takúto možnosť štyrikrát, no nepremenil ani jednu.

Hosťujúceho obrancu Bryana Marchmenta čakal revanš za likvidačný zákrok na koleno domáceho tvorcu hry Douga Weighta ešte z decembrového stretnutia. Hneď v úvodnej tretine sa doňho pustil "tvrdý chlapík" olejárov Georges Laraque a v druhej tretine si ho "vychutnala" aj jeho bývalá obeť Weight, keď ho v plnej rýchlosti zrazil pri mantineli. Weight však okrem toho zaznamenal aj 44. asistenciu v sezóne - najviac v celej NHL.

CAROLINA - NY RANGERS 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Jazdci uspeli na súperovom ľade po dvoch mesiacoch bez víťazstva a to práve v Caroline, ktorá z posledných desiatich domácich stretnutí prehrala iba raz. Dva góly a jednu asistenciu si pripísal Theo Fleury, darilo sa aj českej légii Dvořák, Nedvěd, Hlaváč, ktorá nazbierala sedem bodov.

Góly: 15. Malík (Ozolinš, BrindďAmour), 54. BrindďAmour (Gelinas, Ozolinš) - 30. Dvořák (Fleury, Lefebvre), 34. Fleury (York, Lefebvre), 40. Fleury, 58. Nedvěd (Hlaváč, Dvořák), 60. Hlaváč (Dvořák, Nedvěd). Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 31:31. Brankári: Irbe - Richter. Rozhoodcovia: Jackson, Peel - 11.193 divákov.

PHILADELPHIA - LOS ANGELES 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Štvrtý zápas s čistým kontom vychytal proti najproduktívnejšiemu tímu sezóny český brankár Roman Čechmánek, ktorý nastúpil na desiaty zápas bez prerušenia. Trojica Slovákov v drese Kings vyslala na bránku Flyers spolu štyri strely, no bezúspešne. Žigmund Pálffy sa stal smutným hrdinom stretnutia, keď v záverečnej powerplay hostí jeho prihrávku nezachytil ani jeden z obrancov a puk skončil v prázdnej bránke Kings. Pálffy a Jozef Stümpel si pripísali mínusový bod, Ľubomír Višňovský nulu.

Góly: 19. Gagne (Recchi, McGillis), 34. Recchi (Primeau, McGillis), 60. Richardson. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 23:27. Brankári: Čechmánek - Storr. Rozhodcovia: Fraser, Martell - 19.578 divákov.

DALLAS - VANCOUVER 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Canucks prehrali štyri zápasy v sérii a vychádzajúca brankárska hviezda Dallasu Marty Turco prišiel o "shutout" necelé dve minúty pred koncom stretnutia. O výraznejšie víťazstvo sa mohol postarať Brett Hull, no v tretej tretine nepremenil trestné strieľanie. V jeho bohatej kariére mal takúto možnosť štyrikrát, no nepremenil ani jednu.

Góly: 4. Modano (Sydor, Marshall), 38. Hull (Modano) - 59. Näslund (Bertuzzi). Vylúčení: 6:5 na 2 min, Helenius (DAL), Strudwick (VAN) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:27. Brankári: Turco - Potvin. Rozhodcovia: Angus, Kimmerly - 17.001 divákov.

EDMONTON - SAN JOSE 2:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Hosťujúceho obrancu Bryana Marchmenta čakal revanš za likvidačný zákrok na koleno domáceho tvorcu hry Douga Weighta ešte z decembrového stretnutia. Hneď v úvodnej tretine sa doňho pustil "tvrdý chlapík" olejárov Georges Laraque a v druhej tretine si ho vychutnala aj jeho bývalá "obeť" Weight, keď ho v plnej rýchlosti zrazil pri mantineli. Weight však okrem toho zaznamenal aj 44. asistenciu v sezóne - najviac v celej NHL.

Góly: 21. Grier, 32. Pittis (Cleary, Weight) - 4. Nolan (Suter, Montgomery), 55. Stuart. Vylúčení: 6:6 na 2 min, Laraque (EDM) a Marchment (SJ) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:25. Brankári: Salo - Nabokov. Rozhodcovia: Degrace, Marouelli - 15.300 divákov.

BOSTON - FLORIDA 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 52. Sweeney (Rolston, McLaren), 58. Rolston (Knuble, Sweeney) - 22. Prospal (Bure, Eriksson), 29. Niedermayer (Bure), 59. Kozlov (Nilson, Bure). Vylúčení: 5:5 na 2 min, Nazarov dvakrát, McLaren (BOS), Worrell dvakrát a Jakopin (FLA) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:22. Brankári: Dafoe - Luongo. Rozhodcovia: Devorski, Trottier - 14.770 divákov.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Pálffy skóroval len do vlastnej bránky, Švehla s dvoma pluskami