Jendriškova premiéra vo Freiburgu remízová

SITA|22. jan 2011 o 17:43

BERLÍN 22. januára (SITA) - V sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže medzi mužstvami Freiburgu a Norimbergu (1:1) debutoval v drese domácich slovenský futbalový reprezentant ...

BERLÍN. V sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže medzi mužstvami Freiburgu a Norimbergu (1:1) debutoval v drese domácich slovenský futbalový reprezentant Erik Jendrišek.

Dvadsaťštyriročný rodák z Trstenej, ktorý do Freiburgu prestúpil pred pár dňami zo Schalke 04 Gelsenkirchen, nastúpil v základnej zostave a na trávniku pobudol do 63. min. V drese hostí odohral záverečné tri minúty ďalší Slovák Róbert Mak.

K priamej slovenskej konfrontácii došlo v Mainzi, kde privítali Wolfsburg. Úspešnejší boli nakoniec hostia, ktorí zvíťazili 1:0 gólom dánskeho obrancu Simona Kjaera. Zadák Mainzu Radoslav Zabavník odohral celé stretnutie, jeho náprotivok a spoluhráč zo slovenskej reprezentácie Peter Pekarík naskočil do zápasu počas prvého polčasu. Miroslav Karhan ani tentoraz nefiguroval na zápasovej súpiske tohtosezónneho prekvapenia I. bundesligy.

Bayern Mníchov privítal nováčika 1. FC Kaiserslautern, hostia však nakoniec odišli z Allianz Arény s výpraskom, keď prehrali 1:5. Celý zápas za "čertov z Betzenbergu" odohral slovenský útočník Adam Nemec.

Sobotňajší program skompletizuje stretnutie Kolín nad Rýnom - Brémy (začiatok o 18.30 h).

Výsledky sobotňajších stretnutí 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Bayern Mníchov - Kaiserslautern 5:1 (1:0)

Góly: 46., 80. a 85. Gomez, 45. Robben, 90. T. Müller - 62. Morávek

Adam Nemec (Kaiserslautern) odohral celý zápas

Dortmund - Stuttgart 1:1 (1:0)

Góly: 43. Götze - 85. Pogrebňak

Freiburg - Norimberg 1:1 (1:0)

Góly: 32. Flum - 56. Schieber

Erik Jendrišek (Freiburg) hral do 63. min - Róbert Mak nastúpil v 87. min, Marek Mintál (obaja Norimberg) nebol ani na lavičke náhradníkov

Hannover - Schalke 0:1 (0:1)

Gól: 33. Raúl

Mainz - Wolfsburg 0:1 (0:0)

Gól: 82. Kjaer

Radoslav Zabavník odohral celý zápas, Miroslav Karhan (obaja Mainz) nefiguroval na zápasovej súpiske - Peter Pekarík (Wolfsburg) nastúpil v 34. min