Bratislavskí volejbalisti si poradili s Trenčínom 3:0

V skupine o 1. - 4. miesto vo volejbalovej extralige mužov vyhrali mužstvá Humenného aj VKP Bratislava nad svojimi súpermi 3:0.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy mužov:

Skupina o 1. - 4. miesto - 3. kolo:

VK Slávia Svidník - VK Chemes Humenné 0:3 (-22, -17, -22)

73 min, rozhodovali: Höger, Servický, 500 divákov

Vo východoslovenskom derby pred plným hľadiskom vo Svidníku hostia potvrdili úlohu favorita. Vyrovnané boli iba prvé dva sety. V prvom vyrovnanom sete Humenčania viedli tesne 23:22, ale domácim potom nedovolili zahrať už ani jeden bod. V druhom dejstve si rýchlo vybudovali štvorbodový náskok a jasne v ňom zvíťazili. V treťom sete hostia ušli v koncovke domácim na 24:18. Svidníčanom sa ešte podarilo znížiť, no humenskí volejbalisti premenili štvrtý setbal a pripísali si presvedčivý triumf.

VKP Bratislava - ATC COP Trenčín 3:0 (19, 15, 19)

59 min, rozhodovali: Fatrdla a Schimpl, 186 divákov

Domáci volejbalisti nemali v tomto zápase s mladíkmi z Trenčína žiadne problémy a za necelú hodinu presvedčivo zvíťazili 3:0.

Skupina o 5. - 10. miesto - 4. kolo:

VŠK Púchov - Slávia VK PU Mirad Prešov 3:1 (19, 23, -20, 24)

110 min, rozhodovali: Hodoň, Mokrý, 150 divákov

Domáci začali zápas s veľkým nasadením a pomerne hladko vyhrali prvý set. V druhom sete v koncovke Púchovčania zlikvidovali dvojbodové vedenie súpera a najmä bojovnosťou aj tento set vyhrali. V tretom sete zvládli lepšie koncovku hostia, keď si domáci nahrávač Chudík obnovil zranenie chrbta. Do 4. setu domáci nastúpili s kadetom Trenčanom na nahrávke, ale aj tak sa rýchlo ujali vedenia 8:1. Potom však hostia začali náskok postupne sťahovať a za stavu 14:12 pre domácich sa vrátil na ihrisko Chudík. Zápas sa dohrával v dramatickej koncovke, kde mali domáci väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene vyhrali tento súboj a tým zaznamenali svoj prvý triumf v tejto sezóne.

VK Ekonóm SPU Nitra - VKM Stará Ľubovňa 0:3 (-21, -19, -19)

79 min, rozhodovali: Viktoríni - Lisá, Juráček, 150 divákov

Hostia v zápase proti oslabenému družstvu domácich zaslúžene dominovali. Body získavali najmä vďaka výbornej obrane na sieti, s ktorou si Nitrania nevedeli poradiť.

VO TJ Spartak Myjava - VK STU Bratislava 1:3 (-20, -21, 22, -21)

101 min, rozhodovali: Malík a Daruľa, 400 divákov

Mužstvá odohrali vyrovnaný zápas. O víťazstve skúsenejších hostí rozhodli detaily.