AKTUALIZOVANÉ 11.10

Skvelý Kopecký strelil Detroitu dva góly

Tomáš Kopecký dal v zápase s Detroitom dva góly, na jeden z nich mu prihrával Marián Hossa.

Tomáš Kopecký.(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

NEW YORK. V porcii 11 zápasov zámorskej NHL v noci na nedeľu sa zo slovenských hokejistov najvýraznejšie presadil útočník Chicaga Tomáš Kopecký.

V súboji na ľade divízneho rivala Detroitu sa pri víťazstve úradujúceho šampióna 4:1 strelecky presadil dvakrát. Pri jeho druhom góle, ktorým zvyšoval na 3:1, mu asistoval krajan Marián Hossa.

Kopecký dal dva góly, jeden víťazný

V polovici stretnutia Kopecký v presilovke za stavu 1:1 úspešne tečoval strelu Davea Bollanda, čo sa ukázal byť napokon víťazný gól. Bývalý hráč Detroitu si vychutnal exspoluhráčov ešte raz, keď v 36. minúte po Hossovej akcii dorazil na 3:1.

V záverečnej tretine spečatil skóre na konečných 4:1 pre hostí Troy Brouwer. Kopecký potvrdil, že Red Wings sú jeho obľúbenými protivníkmi, veď štyri z tohtosezónnych desiatich gólov nasúkal práve do bránky "červených krídel". "Neviem, prečo sa mi proti nim tak darí," uviedol Kopecký, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

"Pravdou však je, že sa viem na nich vždy poriadne vyhecovať. Poznám všetkých hráčov Detroitu a je zábava proti nim nastúpiť. Vždy, keď sa stretneme, snažím sa uspieť v tomto mikrosúboji a vyhrať tieto malé bitky," dodal pre nhl.com Kopecký, ktorý si rovnako ako Hossa pripísal na konto plusový bod.

Zraneniami sužovaný Detroit musí stále dávať príležitosť mladíkom, okrem Tomáša Tatara (1 strela a 1 pluska) dostal premiérovo šancu v zostave Cory Emmerton a hneď sa aj blysol prvým gólom v NHL.

Koiva fanúšikovia Montrealu privítali standing ovation

Bodoval aj obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, ktorý si vo víťaznom stretnutí s Montrealom (4:3 sn) pripísal na konto jednu asistenciu.

Autorom rozhodujúceho nájazdu bol útočník Ducks Bobby Ryan. Duel sa niesol v znamení dlho očakávaného návratu centra Ducks Saka Koiva na klzisko klubu, v ktorom pôsobil 14 rokov, z toho desať ako kapitán. Fínskemu veteránovi sa v Bell Centre dostalo vrúcneho privítania, keď mu pri vykorčuľovaní na ľad pripravili fanúšikovia Canadiens "standing ovation".

"Sú to už dva roky, čo som opustil toto mesto. Reakcia publika ma potešila, rovnako ako víťazstvo, je to úžasný pocit," nadchýnal sa Koivu, ktorý mal trochu problém skrotiť svoje emócie.

Možno práve premotivovanosť sa podpísala pod jeho tri vylúčenia, z ktorých dve boli potrestané gólmi do siete "káčerov". Na druhej strane zaznamenal aj jednu asistenciu. Diváci svojho miláčika esemeskovým hlasovaním dokonca zvolili za prvú hviezdu stretnutia, lenže strelci víťazných gólov v predĺžení alebo rozstrele automaticky získavajú v Montreale tento honor, takže Koivu sa musel uspokojiť s cenou pre druhého najväčšieho "hrdinu".

Halák dostal štyri góly, St. Louis prehralo. Budaj striedal

V hre boli aj dvaja slovenskí brankári. Jaroslav Halák s tímom St. Louis ťahal za kratší koniec v domácom dueli s Columbusom, jeho Blues prehrali 2:5. Halák dostal z 29 striel štyri góly, posledný piaty strelili hostia do prázdnej bránky pri power play "bluesmanov".

Peter Budaj sa medzi tri žrde Colorada postavil až v záverečnej tretine, v ktorej vystriedal svojho kolegu Craiga Andersona. Ani on však už nedokázal odvrátiť prehru Avalanche s Bostonom 2:6. Z 11 pukov, ktorého na neho smerovali, pustil Budaj za chrbát iba jeden, keď ho prekonal Patrice Bergeron. Spoľahlivým výkonom sa v drese Bruins prezentoval Slovák Zdeno Chára, mohutný obranca počas takmer 23 odohratých minút nazbieral až tri plusové body.

Strelecky sa prebudil kanonier Washingtonu Alexander Ovečkin, keď pri výhre svojho tímu 4:1 nad Torontom zaznamenal premiérový hetrik v sezóne. Ruský bohatier by však musel ešte poriadne pridať, ak by chcel pomýšľať na cenu Mauricea Richarda pre najlepšieho strelca súťaže, na konte má momentálne "iba" 19 gólov v 49 vystúpeniach, keď na lídra Stevena Stamkosa z Tampy Bay stráca až 18 zásahov.

"Bolo nad slnko jasné, že Alex raz tú smolu prelomí. Myslím si, že sa mu teraz bude dariť," vyslovil sa tréner Capitals Bruce Boudreau.

"Diabli" z New Jersey začínajú po polovici sezóny konečne vystrkovať rožky, ale ich herné pookriatie prišlo zrejme neskoro. Po výhre 3:1 vo Philadelphii si síce zaknihovali 11. bod z 12 možných v posledných šiestich zápasoch, no v tabuľke Východnej konferencie stále okupujú poslednú 15. priečku s priepastnou 22-bodovou stratou na ôsmu Atlantu. Flyers v zostave so slovenským zadákom Andrejom Meszárošom si napriek prehre udržali vedúcu pozíciu.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - New Jersey 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Van Riemsdyk (Giroux, M. Richards) - 6. Tallinder, 13. Eliáš (Fayne, Rolston), 60. Eliáš (Rolston, Tallinder).

Detroit - Chicago 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 11. Emmerton (Rafalski, Ericsson) - 17. Bolland (Brouwer, Keith), 31. KOPECKÝ (Bolland, Keith), 36. KOPECKÝ (MARIÁN HOSSA, Sharp), 49. Brouwer