Žilina zdolala na Dubai Cupe Persepolis 3:1 a skončila tretia

SITA|26. jan 2011 o 16:00

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina obsadili na prestížnom turnaji Dubai Cup 2011 v Spojených arabských emirátoch tretie miesto.

DUBAJ. Rozhodol o tom ich stredajší triumf nad víťazom Iránskeho pohára FC Persepolis 3:1 (3:0).

Žilinčania mali raketový nástup do stretnutia, keď už v 8. min viedli zásluhou presných zásahov Tomáša Majtána a novej akvizície Róberta Picha 2:0. Navyše, v 22. min si dal vlastný gól Shakori a mužstvo spod Dubňa odchádzalo na polčasovú prestávku s pohodlným trojgólovým vedením.

Malo tiež výhodu o jedného hráča, keďže v 35. min červenú kartu za faul na Ceesaya videl brankár Haghiri. Žilinčania mali aj po zmene strán viacero gólových príležitostí. Šourek, Poliaček ani Jež ich však nevyužili, a preto prišiel trest zo strany iránskeho súpera. Zverenci Pavla Hapala inkasovali v 73. min z pokutového kopu, keď penaltu za Angelovičovu ruku v šestnástke premenil Zare.

"Šošoni" si urobili chuť pred blížiacou sa jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011 solídnymi výsledkami i celkovým umiestnením na prestížnom podujatí.

Tréner Žiliny Pavel Hapal po turnaji povedal: "Do stretnutia proti Persepolisu sa nám podaril vynikajúci vstup. Už po niekoľkých minútach sme mali dvojgólový náskok a mohli sme pridať ďalšie presné zásahy. Zlomovým momentom bolo zrejme vylúčenie súperovho brankára, ktoré však bolo absolútne zaslúžené. Celkovo som spokojný s účinkovaním mojich zverencov na tomto turnaji. Škoda tej prehry s Al-Hilal, mali sme na to, aby sme hrali vo finále, ale čo už... Podmienky, počasie, organizácia tohto podujatia boli vynikajúce. Hráči podali maximálny výkon vo všetkých zápasoch, za čo im ďakujem."

V zápase o konečné piate miesto triumfoval ukrajinský majster nad českým, Šachťor Doneck zdolal Spartu Praha 2:1. V stredu je na programe ešte finále medzi domácim FC Al-Hilal a ruským šampiónom Zenitom Petrohrad, ktorého dres si oblieka aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan. Úvodný výkop stretnutia je na programe o 16.30 h SEČ.

Výsledky stredajších stretnutí na futbalovom turnaji Dubai Cup 2011:

Zápas o 3. miesto:

MŠK Žilina - FC Persepolis (Irán) 3:1 (3:0)

Góly: 6. T. Majtán, 8. Pich, 22. Shakori (vlastný) - 73. Zare (z pok. kopu), ČK: 35. Haghiri (Persepolis)

Zostava Žiliny: Dúbravka - S. Angelovič, Šourek, Pečalka (65. Ľ. Guldan), Patrik Mráz (46. Leitner) - P. Poliaček (60. Gergel), Jež, Štrba, T. Majtán - Pich, Ceesay (75. Lietava)

Zápas o 5. miesto:

AC Sparta Praha (ČR) - Šachťor Doneck (Ukr.) 1:2 (1:2)

Góly: 45. V. Kadlec - 8. Douglas Costa, 14. Adriano

Miloš Lačný (Sparta) nehral.

Zostávajúci program Dubai Cupu 2011:

Finále: FC Al-Hilal (S. Aráb.) - Zenit Petrohrad (Rus.) /16.30 h SEČ/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Žilina zdolala na Dubai Cupe Persepolis 3:1 a skončila tretia