Banská Bystrica vyhrala nad hokejovou dvadsiatkou

SITA|27. jan 2011 o 19:06

V zápase 47. kolo základnej časti Slovnaft extraligy vyhrala Banská Bystrica nad extraligovou dvadsiatkou 4:1, pritom po prvej tretine bola remíza 0:0.

PÚCHOV.

Po bezgólovej prvej tretine si v 24. min Lažo prebral prihrávku od Paľova, nakorčuľoval do útočného pásma a vypálil k bližšej žrdi. Jeho strela so šťastím prepadla Šimbochovi až za bránkovu čiaru - 0:1. Najzaujímavejšie bolo tretie dejstvo, v ktorom padli štyri góly.

V 47. min Šimboch vyrazil ďalší Lažov pokus, z následnej dorážky triafal prázdnu bránku Hlinka, ale aj do tejto strely sa ešte Šimboch stihol hodiť a zachytiť puk. Skúsený Hlinka len nechápavo krútil hlavou. V 52. min sa po osi Vantroba - Češík dostal puk k Rumpelovi, ktorý do strieľanej prihrávky vložil svoju hokejku. Brankár dvadsiatky v poslednej chvíli zareagoval a jeho strelu vyrazil.

V 54. min hneď po Češíkovom vyhratom buly pálil z prvej Rumpel a doslova prestrelil Šimbocha - 0:2. O dve minúty neskôr Lisoň prihral Bezákovi, ktorý vystrelil na bránku. Šimboch jeho pokus ešte vyrazil, ale na následnú Hlinkovu dorážku bol už prikrátky - 0:3.

V 59. min Šimčák prihral Baginovi, ktorý sa ocitol sám pred bránkou Banskej Bystrice. Útočník domácich chcel ešte prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi, napokon sa rozhodol, že to skúsi sám a elegantným blafákom prekonal Fedora - 1:3. Dve sekundy pred koncom zápasu si Rumpel v rohu ihriska prebral prihrávku od Bambúcha, nakorčuľoval si pred bránku a uzavrel stav stretnutia.

Slovensko 20 - Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 59. Bagin (Šimčák, Kalináč) - 24. Lažo (Paľov), 54. Rumpel (Češík), 56. Miroslav Hlinka (A. Bezák, Lisoň), 60. Rumpel (Bambúch, Vantroba)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Brath, Výleta, 426 divákov

Slovensko 20: Šimboch - Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Kubica - Bene, Murček, Ihnaťo - Kalináč, Šimčák, Matoušek - Macík, Zigo, Matúš Chovan - Halás, B. Mráz, Krempaský

Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kubka, Paľov - A. Bezák, Miroslav Hlinka, Lisoň - Rumpel, Češík, Kútny - Lažo, Šechný, Hvila - Koval, Petro, Bendík

1.Košice 49 30 2 8 1 2 6 176:92 113
2.Poprad 49 27 2 3 2 4 11 160:110 97
3.B.Bystrica 50 26 2 3 1 4 14 143:121 93
4.Slovan 49 22 2 2 2 3 18 143:120 79
5.Trenčín 50 22 0 3 1 2 22 125:149 75
6.Zvolen 49 19 1 4 2 5 18 139:127 74