Francúzsko - Švédsko 29:26 v 1. semifinále, Francúzi opäť o zlato

TASR|28. jan 2011 o 19:33

Francúzski hádzanári si už na štvrtom vrcholnom poradí zahrajú o zlato.

BRATISLAVA. Úradujúci európski, svetoví i olympijskí šampióni zvíťazili v piatok v prvom semifinále majstrovstiev sveta vo švédskom Malmö nad domácou reprezentáciou 29:26 a postúpili do nedeľňajšieho finále.

V boji o zlato sa stretnú s víťazom druhého semifinále medzi Dánskom a Španielskom.

Štvornásobní majstri sveta Švédi síce v úvode viedli 4:2, no radosť vo vypredanej malebnej hale v Malmö nemala dlhé trvanie. Galský kohút sa rýchlo dostal do trojgólového náskoku, ktorý si udržiaval celý prvý polčas. Zverenci trénera Clauda Onestu výborne vstúpili aj do druhej časti a rozdiel postupne narástol až na sedem gólov (24:17). Od oddychového času domácich, ale tri korunky postupne znižovali a nakoniec sa postarali o dramatický záver (25:23). Vyrovnanie a vynútenie predĺženia však už v ich silách nebolo.

semifinále:

Francúzsko - Švédsko 29:26 (15:12)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Francúzsko - Švédsko 29:26 v 1. semifinále, Francúzi opäť o zlato