Biatlonista Kazár bronzový na 20 km

SITA|29. jan 2011 o 12:57

Slovensko sa dočkalo prvej medaily na Svetovej zimnej univerziáde v tureckom Erzurume.

ERZURUM. Slovensko sa v sobotu na 25. Svetovej zimnej univerziáde v tureckom Erzurume tešilo zo zisku dvoch medailí.

Okrem najcennejšieho kovu v podaní bežkyne na lyžiach Aleny Procházkovej zo šprintu voľnou technikou aj z bronzu v biatlone. Vo vytrvalostných pretekoch na 20 km ho vybojoval Matej Kazár. Dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant dokončil preteky s jedným chybným výstrelom a trestnou minútou navyše s odstupom iba 10,4 s za víťazným Rusom Alexejom Trusovom (57:34,2 min).

Striebro si vybojoval Bulhar Krasimir Anev (+8,9). Druhý Slovák v 49-člennom štartovom poli Dušan Šimočko skončil pätnásty s troma nezostrelenými terčami a odstupom 6:26,7 min za víťazným Rusom.

Medzi ženami na 15 km zvíťazila Ruska Daria Virolaindenová. Jediná Slovenka Terézia Poliaková obsadila 24. miesto s odstupom 9:06,6 min.