AC Miláno vyhralo nad Cataniou 2:0, debutant Van Bommel s červenou kartou

SITA|29. jan 2011 o 20:00

Futbalisti Lazia Rím zdolali v sobotňajšom zápase 22. kola talianskej Serie A na domácej pôde Fiorentinu 2:0.

RÍM. V úvodnom sobotňajšom stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011 zvíťazilo Lazio Rím nad Fiorentinou 2:0.

Oba presné zásahy Rimanov zariadil mladý český útočník Libor Kozák. Prvý gól strelil v 69. min z pokutového kopu, druhý zaznamenal o štyri minúty neskôr po spolupráci s Giuseppem Scullim, pričom pre 21-ročného útočníka to boli v aktuálnej sezóne Serie A presné zásahy s poradovým číslom tri a štyri.

Lazio sa v tabuľke priebežne dostalo na tretie miesto pred svojho mestského rivala AS.

Líder talianskej ligy AC Miláno zvíťazil na pôde Catanie 2:0 zásluhou gólov Brazílčana Robinha a švédskeho internacionála Zlatana Ibrahimoviča a upevnil si pozíciu na čele tabuľky. "Rossoneri" majú aktuálne sedembodový náskok pred Hamšíkovým Neapolom a rímskym Laziom, SSC však má ešte jeden duel k dobru.

Debut v Serie A príliš nevyšiel posile Milánčanov z Bayernu Mníchov Markovi van Bommelovi, ktorý videl na začiatku druhého polčasu červenú kartu.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Catania - AC Miláno 0:2 (0:0)

Góly: 58. Robinho, 85. Ibrahimovič, ČK: 54. Van Bommel (AC Miláno)

Tomáš Košický (Catania) bol na lavičke náhradníkov.

Lazio Rím - AC Fiorentina 2:0 (0:0)

Góly: 69. a 73. L. Kozák (prvý z pok. kopu)

20. Bari 21 3 5 13 13:32 14

* - Bologni odrátali tri body pre nezaplatené dlhy.

Domov»Futbal»Taliansko»AC Miláno vyhralo nad Cataniou 2:0, debutant Van Bommel s červenou kartou