Basketbalistky Košíc v Bourges prekvapili, no nestačilo to

Basketbalistky Košíc boli blízko k výhre na palubovke favorizovaného francúzskeho tímu Bourges. (Autor: SITA)
SITA|2. feb 2011 o 14:34

Basketbalistky Dobrých anjelov Košice hrali výborný zápas na palubovke Bourges tri štvrtiny, v poslednej ich však skúsený domáci tím k výhre nepustil.

BOURGES. Basketbalistky slovenského majstra Dobrých anjelov Košice predviedli v úvodnom osemfinálovom dueli Euroligy na palubovke francúzskeho tímu Bourges Basket sympatický bojovný výkon.

Tridsaťštyri minút udávali tempo stretnutia a nepretržite viedli, záver však patril skúsenému a zohranému domácemu tímu. Bourges si napokon pripísalo prvé víťazstvo v pomere 76:68 v sérii hranej na dve výhry a je na polceste k postupu medzi najlepších osem európskych klubových tímov.

Tréner Bourges bol prekvapený z hry Košíc

"Bol som poriadne prekvapený tým, čo Dobrí anjeli ukázali na našej palubovke. Košické hráčky boli nebezpečné v doskakovaní a po celý zápas veľmi agresívne. No postupne sme sa prispôsobili rýchlosti ich hry a v tretej štvrtine sme prebrali iniciatívu," zhodnotil stretnutie domáci tréner Pierre Vincent.

Bourges nechýbalo sebavedomie, čo sa ukázalo v závere prvých troch štvrtín, keď francúzsky klub vždy dokázal znížiť náskok Košičaniek a na konci celého zápasu aj kontrolovať a zvýšiť svoj minimálny náskok až na 8 bodov.

"Tri štvrtiny sme boli lepším tímom, no nedokázali sme v závere prvej, druhej ani tretej štvrtiny zlomiť súpera. Naopak, ten sa vždy na nás dotiahol. V závere sa ukázalo, čo je to výhoda domáceho prostredia," glosoval stretnutie generálny manažér Dobrých anjelov Daniel Jendrichovský.

"Náš tím si stále verí a nikdy nepociťuje tlak," odhalila tajomstvo úspechu Bourges s 18 bodmi najlepšia strelkyňa domácich Catherine Joensová, ktorá 4 úspešnými trojbodovými košmi leptala sebavedomie Dobrých anjelov.

Práve v streľbe spoza trojkového oblúku hľadal príčinu prehry tréner Košičaniek Štefan Svitek: "Je nesmierne ťažké zvíťaziť v Bourges. Boli sme na dobrej ceste k prekvapujúcemu víťazstvu, no v záverečných 3 - 4 minútach sme to nedokázali dotiahnuť do konca. Bourges si vytvorilo náskok vďaka úspešnej trojbodovej streľbe."

Odveta v piatok na Slovensku

Druhý zápas osemfinálovej série čaká na oba tímy v piatok 4. februára o 18.00 h na palubovke košickej Infiniti arény. Dobrí anjeli sa v ňom pokúsia po piatich prehrách konečne prvýkrát zdolať nepríjemný francúzsky tím a vybojovať si právo na tretí rozhodujúci zápas na budúcu stredu 9. februára opäť v Bourges. "V ďalšom zápase musíme staviť na dobrú defenzívu a rýchly prechod do útoku," dodal Štefan Svitek.

Tvár košického tímu prešla pred týždňom výraznou zmenou, keď D. Jendrichovský uvoľnil elitnú rozohrávačku Zuzanu Žirkovú do tímu najväčšieho kandidáta na euroligový triumf UMMC Jekaterinburg. Získal za ňu americkú podkošovú hráčku Crystal Langhorneovú a nádejnú litovskú rozohrávačku Marinu Solopovovú.

Obe sa ukázali ako výrazné opory - Langhorneová sa stala s 22 bodmi najlepšou strelkyňou zápasu, okrem toho bola šesťkrát úspešná pri doskoku a získala 2 lopty. Solopovová bola spolu s Dupreeovou druhou najlepšou kanonierkou Dobrých anjelov, keď nastrieľala 14 bodov a bola štyrikrát úspešná spoza trojkového oblúka. Navyše dokázala doskočiť a získať po 4 lopty.

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalistky Košíc v Bourges prekvapili, no nestačilo to