Beck postúpil do štvrťfinále v Johannesburgu

TASR|3. feb 2011 o 13:20

Slovenský tenista Karol Beck sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v juhoafrickom Johannesburgu.

JOHANNESBRUG. Slovenský tenista Karol Beck sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v juhoafrickom Johannesburgu (dotácia 442.500 dolárov). Zverenec trénera Jána Krošláka si v druhom kole poradil s Japoncom Goom Soedom za 2:06 h v troch setoch 3:6, 7:5 a 6:0.

V dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok proti víťazovi súboja medzi štvrtým nasadeným Juhoafričanom Kevinom Andersonom a Izraelčanom Dudim Selom. Beck má v Johannesburgu už teraz istú prémiu 12.435 dolárov a 45 bodov do rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.

Beckovi vyšiel úvod stretnutia so Soedom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 2:1. Japonec však potom získal štyri gemy v rade a prvý set sa stal jeho korisťou.

V druhom dejstve za stavu 4:4 Beck vďaka priamemu bodu z podania a následnemu esu odvrátil hrozbu brejku, čo ho výrazne povzbudilo. Za stavu 6:5 vďaka agreswívnej hre od základnej čiary prelomil podanie súpera a vynútil si tretí set. V rozhodujúcom dejstve Beck úplne ovládol centrálny dvorec a po troch brejkoch uštedril Soedovi "kanára". Beck sa vo štvrtok popoludní ešte predstavil po boku Izraelčana Harela Levyho vo štvrťfinále štvorhry. Vlani spolu postúpili až do deblového finále.

Soedovi uštedril "kanára". Slovenský tenista bol po postupe medzi najlepšiu osmičku spokojný. "Podmienky v Johannesburgu su ťažké. Je tu vysoká nadmorská výška a loptičky lietajú viac ako inde. V prvom sete som nehral v pohode, urobil som pár ľahkých chýb. Zlomovým momentom druhého setu i celého zápasu bol gem za stavu 4:4, v ktorom som odvrátil brejkbal. Odvtedy som začal lepšie servovať a mal som navrch aj pri výmenách od základnej čiary. Za stavu 6:5 som ho brejkol a tretí set už bol jasne v mojej réžii. Za stavu 4:0 súper rezignoval a zápas som bez problémov dotiahol do úspešného konca. Aj po strate prvého setu som vedel, že sa so Soedom dá hrať. Vyšlo mi pár úderov, chytil som sa a potom to už išlo," povedal pre TASR Beck, ktorý chce ísť v Johannesburgu vo dvojhre ďalej ako do štvrťfinále.

"Po triumfe nad Soedom som počítal s tým, že vo štvrťfinále nastúpim proti domácemu Andersonovi. Je to hráč, ktorý výborne podáva, v uplynulom roku urobil veľký skok vo svetovom rebríčku. Myslím si však, že v týchto podmienkach, aké vládnu v Johannesburgu, je zdolateľný. Určite pôjdem do toho zápasu s tým, že chcem vyhrať a postúpiť do semifinále," dodal Beck, ktorý sa vo štvrtok popoludní ešte predstavil po boku Izraelčana Harela Levyho vo štvrťfinále štvorhry. Vlani spolu postúpili až do deblového finále.