Skalica porazila Bystricu tesne 1:0, Slovan opäť prehral

(Autor: sita)
Sportnet|4. feb 2011 o 19:12

Jediný gól rozhodol súboj Banskej Bystrice so Skalicou, Zvolen berie body zo Žiliny. Poprad vyhral po dráme v Nitre, Trenčín na ľade Slovana.

Skalici stačil v Banskej Bystrici na víťazstvo jeden gól

Po dvoch tretinách bezgólový stav napovedal, že na deviatku v bránke Skalice, akú dosiahli mužstvá v druhom vzájomnom zápase sezóny, môžu Bystričania definitívne zabudnúť. Aj keď hra bola chaotická, strelecky impotentná, domáci sa mohli červenať pri vyložených šanciach.

Stačí spomenúť šance Hlinku v 6. min so strelou do betónu Lakosila, potom Tománkov prienik v presilovke, nasledoval Kolbov pokus a záchranársky zákrok Holoviča na bránkovej čiare. V druhej tretine zázračný reflex Lakosila uzemnil Weissmanna, ktorého hlava okamžite smutne, vcelku pochopiteľne, ovisla.

V 28. min nepremenená tutovka Kútneho i žŕdka Cebáka už naznačili, že strelecké suchoty len tak ľahko obe mužstvá neprelomia. Až v 35. min Skaličania pohrozili, Lantoš v 35. min Šimonoviča neprekonal a záver druhej tretiny so šancami Jarolína v oslabení i horná žŕdkka Jankoviča napovedali, že s domácimi 'baranmi' niečo nie je v poriadku.

V tretej tretine bola zrejmá snaha na oboch stranách trafiť a rozhodnúť. Keď sa chlieb lámal, išiel si na trestnú lavicu sadnúť v 46. min domáci Lažo, o pár sekúnd aj Tománek a Skaličanom dopriali hru s početnou výhodou o dvoch hráčov trvajúcu 1:22 min. Veľkorysosť sa domácim nevyplatila, síce dlho odolávali, až kým gól inkasovali pri hre štyroch na piatich.

Po Jarolínovej strele pretlačil puk v 48. min do bránky Konečný s pomocou Lušnáka a nad domácimi sa začalo zmrákať. Mladý Sýkora odmietol v ďalšej šanci päť minút pred koncom vyrovnať, krátko na to aj Kútny podčiarkol streleckú nemohúcnosť mužstva spod Urpína, ktorá ich pripravila o body.

HC'05 B. Bystrica - HK 36 Skalica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 48. Konečný. Rozhodcovia Lauff - Bednár, Kolba, vylúčení 9:10, navyše 10 min Tománek (Bystrica) za nešportové správanie, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 2100 divákov.

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Vizváry, Bambúch, Kolba, Biro, Kubka - Lažo, M. Hudec, Sýkora - Tománek, Miroslav Hlinka, Hvila - Weissmann, Šechný, Kútny - Rumpel, Češík, Petro

Skalica: Lakosil - Škadra, Gründling, Jankovič, Kloz, Gula, P. Kumstát, Magušin, M. Školiak - Kutálek, Lušňák, T. Višňovský - R. Konečný, R. Jarolín, Obdržálek - Kutálek, Holovič, Šátek - Štepán, Lantoš, J. Jurík

Hodnotenie trénerov:

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "Poviem to, čo som povedal chlapcom v šatni. Vďaka bohu za tento zápas, pretože takéto zápasy nás čakajú v play-off. Skalica odhalila naše slabiny a takýto zápas sme potrebovali. Nehrali sme ako kolektív, z našej strany to bolo nervózne, rozhárané. Skalica veľmi dobre bránila, nevedeli sme sa presadiť. Boli sme málo trpezliví a šance, ktoré sme si vytvorili, sme nepremenili. Škrípalo nám to aj v obrane, verím že sa z tohto poučíme a rozoberieme si to, pretože takýto play-off zápas radšej nech prišiel teraz akoby sme mali vyhorieť v závere sezóny."

Juraj Rehák (asistent trénera Skalice): "Chlapci v dnešnom zápase podali perfektný výkon od brankára Lakosila až po posledného útočníka. Hrali sme zodpovedne hlavne dozadu, čo bolo aj vidieť, pretože sme nedostali gól a v presilovke sme šťastný gól dali. Myslím si, že diváci videli kvalitný zápas, aj keď nepadlo veľa gólov. Chcel by som poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí boli v Banskej Bystrici vo veľkom oslabení, ale bolo ich počuť."

Zvolen zdolal Žilinu na jej ľade

Obe mužstvá vstúpili do zápasu vo vlažnom tempe. Hral sa bojovný hokej bez šancí. Ojedinelý strelecký pokus vyslal na súperovu bránu Levinskij. Žilinčania prvýkrát pohrozili až v polovici úvodného dejstva, keď Rataj zakončil vedľa pravej žrde.

Najväčšiu možnosť si vytvorili v 13. minúte Zvolenčania. Po prečíslení dvoch proti jednému zakončoval Trochta, ale Murín v páde jeho blafák zneškodnil. O pár sekúnd na to nedokázal v spleti hráčov pretlačiť puk do siete Kučný. Prostrednú časť začali vlci ako z rozprávky a v presilovej hre po ukážkovej akcii na jeden dotyk zakončoval do prázdnej brány Vala.

Hostia kontrolovali o dve minúty neskôr, keď strelou od modrej čiary prestrelil Murína Zuzin. Už o jedenásť sekúnd na to unikol Kovář a strhol vedenie na stranu hostí. V polovici dejstva sa dostal do samostatného nájazdu Chovan, domáci gólman však jeho blafák zlikvidoval. Na druhej strane v oslabení nastrelil Rataj iba žrď Škrečkovej brány. V 39. minúte v početnej výhode napriahol Trochta a vymietol ľavý horný roh žilinskej brány.

Žilinčania sa v tretej tretine snažili s výsledkom niečo urobiť. Hneď v prvých sekundách sa ani na dvakrát nepresadil Kokavec. Zvolenčania zodpovedne bránili a v ďalšom priebehu nepúšťali domácich do väčších šancí. Žltozelení si výraznejší tlak vypracovali až v druhej polovici záverečného dejstva. Najskôr neuspel Kokavec, o chvíľu na to po prihrávke Valu nastrelil Petruška dokonca žrď Škrečkovej brány. Hráči spod Pustého hradu ale svoje vedenie napokon postrážili a odviezli si domov tri body.

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 22. Vala - 24. Zuzin, 25. Kovář, 39. Trochta. Rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Návratek, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 890 divákov

Žilina: Murín - Krčula, Dlouhý, Ftorek, Heš, Rúfus, Milovanovič, Grill, Leško - Hájnik, Hreus, Valášek - V. Nemec, Horský, M. Kokavec - Petruška, Rataj, Vala - Stupka, Troliga, Drevenák

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Kučný, J. Valach, Hranáč - Zuzin, Marek Haščák, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Levinskij - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš, od 21. min Méry

Július Pénzeš, tréner Žiliny: "V situácii v akej sme, ide aj o výsledok. Dlho sme nevyhrali a potrebujeme získať body. Najviac nás mrzí, že sme dostali góly po chybách, ktorých elimináciu trénujeme na tréningoch. Stále ich však robíme. Sebavedomie hráčov je nižšie, je tam kŕčovitosť. Ideme ďalej, máme pred sebou stále dosť zápasov, aby sme sa chytili. Budeme na tom robiť a verím, že aj výsledky sa dostavia."

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: "Môžem s radosťou konštatovať, že sme boli lepším tímom. Vynikajúco za domácich chytal Murín, na ktorého sme vyslali viac ako 50 striel. Celkovo sme s hrou spokojní, pričom najviac tešia tri body z klziska súpera."

Dramatický zápas pre Poprad

V kvalitnom extraligovom zápase sa na prvé šance čakalo do 7. min. V nej Lapšanský medzi kruhmi v dobre pozícii netrafil bránku. O dve minúty však hostia išli do vedenia, keď sa v presilovke presadil Škovira - 0:1. Hosťom vyšla aj ďalšia početná výhoda, v 11. min pred Lacom uspel aj Klouda - 0:2.

Domáci však nezložili zbrane a ani dva rýchle góly ich z tempa nevyviedli. V 17. min vystrelil od modrej čiary obranca Ďurák, Lipovský vyrazil puk pred seba a pohotový Korhoň v presilovke znížil na 1:2. Zmenu skóre znamenala aj ďalšia presilovka domácich. V nej zblízka úspešne dorazil puk Slovák a za stavu 2:2 sa začínalo prakticky odznova.

Do druhej tretiny nahradil neistého Lipovského v popradskej bránke Marcel Melicherčík. Sotva sa však stihol zahriať, už inkasoval. V 22. min si na dobrú Podstavekovu prihrávku nakorčuľoval obranca Nitry Novák a pohotovo upravil na 3:2.

V polovici zápasu hrali hostia presilovku, brankár Laco sa vyznamenal najmä pri šanciach Rogersa. Ešte vzápätí potlesk si domáci brankár vyslúžil v 37. min, keď ho síce Kroták dokázal blafákom prekonať, no Laco stihol dať puku do cesty svoj betón a veľkú šancu zázračne zmaril. Rovnako neuspel ani Ján Brejčák, osamotený pred nitrianskym brankárom.

Do tretej tretiny vstúpili hostia náporom. Pri vylúčení Slováka využil ich presilovku v 44. min Švéd Lundberg - 3:3. Nakloniť misky váh na nitriansku stranu mohol v 47. min Samir Saliji, no v samostatnom nájazde neuspel. V ďalšom priebehu mali viac z hry hostia, no do konca riadneho hracieho času sa stav nezmenil. V predĺžení najskôr Popradčania nevyužili presilovku, ale šesť sekúnd pred koncom nadstaveného času rozhodol o dvoch bodoch pre Poprad skúsený Škovira.

HK Nitra - HK Poprad 3:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 17. Korhoň (T. Chrenko, Podstavek), 18. Marek Slovák (M. Kováčik, Ďurák), 22. Michal Novák (Podstavek, T. Chrenko) - 9. Škovira (Rogers, Suchý), 11. Klouda (Jasečko, Kuľha), 44. Lundberg (Wanvig, Škovira), 65. Škovira (D. Brejčák, Jasečko)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Lapšanský (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Brath, Štefík, 2659 divákov

Nitra: J. Laco - Fabian, Janík, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, Hlavačka - H. Ručkay, M. Štefanka, Šumichrast - Čaládi, T. Chrenko, Korhoň - Marek Slovák, M. Kováčik, S. Saliji - Štumpf, Uhnák, Podstavek

Poprad: Lipovský (od 21. min Melicherčík) - Rogers, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kasík, Kledrowetz, J. Brejčák - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Lapšanský, Mlynarovič, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, P. Svitana, Paločko

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Po rozpačitom vstupe sme skóre dokázali vyrovnať. Mrzí nás, že v druhej tretine sme pri vedení 3:2 nestrelili ďalší gól, lebo šance sme na to mali. V poslednom dejstve sme zle riešili niektoré situácie, vďaka čomu sme boli pod tlakom. V závere sme sa zlepšili, a tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Zápas sme začali výborne, v dvoch presilovkách sme sa ujali dvojgólového vedenia. Potom však prišli chyby, ktoré súper potrestal hneď troma gólmi. V druhej časti sme sa prispôsobili Nitranom a tiež sme hrali živelne. Z toho pramenili chyby, no v poslednej tretine sme náš výkon skonsolidovali. Mali sme lepšiu organizáciu hry smerom dopredu i dozadu a naše víťazstvo považujem za zaslúžené."

Dukla vyhrala v Bratislave

Po opatrnom začiatku mohol v 9. minúte otvoriť skóre stretnutia Kapuš, ktorého našiel na útočnej modrej Jackman, no domáci kapitán stroskotal na brankárovi Hiadlovskom. Prvého gólu sa diváci dočkali o štyri minúty neskôr, keď Trenčín poslal do vedenia po ukážkovom individuálnom prieniku Gašparovič - 0:1. Slovanisti mali šancu vyrovnať päť minút pred prvou sirénou, ale Róbert Huna nedokázal potrestať zaváhanie súperovej obrany.

Druhé dejstvo začali belasí náporom, hostia však pozorne bránili a naďalej hrozili nebezpečnými protiútokmi. V 27. minúte Uram prihral do úniku Štajnochovi, ten však tiesnený obrancom nedokázal zakončiť a iba zbúral Hiadlovského. Skóre sa o minútu neskôr opäť zmenilo na druhej strane, keď Bolf strelou od mantinelu zaskočil Rybára - 0:2.

Trenčín potvrdil vysokú streleckú efektivitu aj v 33. minúte tretím gólom z hokejky Tybora, na čo domáca striedačka zareagovala vystriedaním Rybára Pékom. Slovan vystupňoval tlak počas štvorminútovej presilovky, do šatní však tímy odchádzali za stavu 3:0 pre hostí.

Domácim vrátil nádej na dobrý výsledok na začiatku tretieho dejstva Kováčik, ktorý potrestal vylúčenie Ďuriša - 1:3. O ďalších 21 sekúnd strelil kontaktný gól Skokan a striedačka hostí si vybrala oddychový čas. Domáci, povzbudení dvoma zlepenými gólmi, pokračovali v útočnom snažení, šance Hudáčka a Kapuša však zostali nevyužité. Slovan 146 sekúnd pred koncom vsadil všetko na jednu kartu, odvolal brankára, čo ale Mikula využil na štvrtý gól a spečatil tak víťazstvo Trenčína v pomere 4:2.

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 42. J. Kováčik (L. Hudáček, Róbert Huna), 43. D. Skokan (Kapuš) - 13. Gašparovič (R. Tvrdoň, S. Tomko), 28. Bolf, 32. Tybor (Gašparovič), 59. Mikula (Blatný. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, M. Novák, 2750 divákov.
Slovan: Pavol Rybár (33. T. Pék) - Jackman, Bohunický, J. Kováčik, Štajnoch, Cartelli, Hájek - M. Bakoš, Bulík, Uram - Róbert Huna, Lipiansky, L. Hudáček - D. Skokan, Kapuš, D. Buc - J. Cíger, Surovka, Jendek
Trenčín: T. Hiadlovský - Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, S. Tomko, Jarábek, Bolf - Mikula, Blatný, T. Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Naurov, O. Ďuriš, Koložváry - Filo, Daňo, P. Kopecký

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Efektivita nám dnes viazla. Mali sme dosť šancí aj samostatných nájazdov. Keby sme dali skôr gól... Škoda zbytočných rýchlych gólov, ktoré sme inkasovali. Tímu chýba šťava, šarapatí u nás choroba, brankári sú chorí, preto sme striedali Rybára. V podstate všetci hráči pokašliavajú. Cítiť to na našej hre, formácie sú rozbité, súhra viazne. Ďakujem chlapcom, že bojovali do konca a nevzdali to."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Odvážame si tri body, takže z našej strany je spokojnosť. Slovan bude zrejme naším súperom v štvrťfinále, takže sme si proti nemu vyskúšali niekoľko vecí. Vieme o našich dobrých stránkach, no aj o tých slabších. Play off však bude určite o niečom inom. Víťazstvo je to však cenné, vážim si ho a chlapcom chcem zaň poďakovať."

Košice nezaváhali ani s Martinom

Po dlhom obliehaní martinskej bránky sa Košičania v 3. min dostali do vedenia po tom, ako Michel Miklík zblízka prekonal Dzubinu - 1:0. Homer potom pálil v presilovke, našiel dobre postaveného brankára, Jenčík mieril zblízka vedľa. V 9. min po výbornej prihrávke Draveckého stačilo Andrašovskému nastaviť hokejku - 2:0. V 13. min sa Martin pokúšal o kontaktný gól v presilovke, ale Matejkov pokus Halász vyrazil. Tvrdá rana Frolíka skončila na Dzubinovej maske.

V úvode druhej tretiny sa Zálešák nepresadil ani na dvakrát počas presilovky. V 28. min Nátny vystrelil, Halász dobre zareagoval. V 29. min bol však už domáci brankár bezmocný, keď Themár zužitkoval ideálnu prihrávku od Markoviča - 2:1. Opätovné dvojgólové vedenie zabezpečil Košiciam Zálešák, ktorého pri presilovke našiel Kristek - 3:1. Appel mohol následne znížiť, ale Halász bleskovo vytasil svoju lapačku. Neprekonal ho ani Galamboš. Dzubina sa zasa vytiahol po strele domáceho útočníka Kristeka.

Košičania v tretej tretine kontrolovali vývoj, ale Martinčanom sa predsa podarilo zápas zdramatizovať, keď v 55. min v presilovke znížil na rozdiel jedniého gólu strelou spomedzi kruhov Velebný. Hostia si v závere vzali oddychový čas, ale Košičania ich už k ničomu nepustili. Martinčania 30 sekúnd pred treťou sirénou síce odvolali brankára, ale namiesto vyrovnania inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Kristeka.

Košice - Martin 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 3. Michel Miklík (J. Tabaček, Martin Frolík), 9. Andrašovský (Dravecký), 33. Zálešák (Kristek, Michel Miklík), 60. Kristek (P. Bartoš, Zálešák) - 29. Themár (Markovič, Važan), 55. Velebný (Drgoň, Zeliska).

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, Smrek, 5174 divákov

Košice: Halász - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Huba, Šeda - Michel Miklík, Kristek, Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Jenčík, Zálešák, Fabuš - M. Baláž, Martin Frolík

Martin: Dzubina - Brcko, Hriňa, Matejka, I. Ďatelinka, A. Novotný, Drgoň, Velebný, Obuch - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Galamboš, Appel - Rechtorík, Zeliska, Šišovský - Dírer, Učník, Nátny

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Stretnutie sme mali rozohrané dobre. Škoda, že v druhej tretine sme hrali komplikovane v koncovke. Súper to potrestal kontaktným gólom, ale v koncovke sme to umnou hrou dotiahli do víťazného konca."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Do Košíc sme cestovali s malou dušičkou. Máme viacerých zranených hráčov, a tak nastúpili viacerí mladí hráči z tímu prvoligovej Detvy. Začali sme ustráchane, dostali dva góly, ale v záverečnej tretine sme druhým gólom zápas zdramatizovali."

Domov»Hokej»Slovensko»Skalica porazila Bystricu tesne 1:0, Slovan opäť prehral