Ďalšia medaila pre Slovensko, Gantnerová získala bronz

SITA|5. feb 2011 o 13:11

ERZURUM. Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Jana Gantnerová získala pre Slovensko ďalšiu medailu na jubilejnej XXV. svetovej zimnej univerziáde (SZU) v tureckom Erzurume.

Dvadsaťjedenročná Kežmarčanka skončila v sobotňajšom slalome na treťom mieste a vybojovala si bronz, keď po 1. kole bola ešte druhá. Prvenstvo patrí Američanke Sterling Grantovej, striebro si vyjazdila Poľka Aleksandra Klusová-Zamiedzowá.

Slovensko získalo v sobotu už tretiu medailu, keď najprv bežkyňa na lyžiach Alena Procházková triumfovala v pretekoch na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom a o niečo neskôr hokejistky vyhrali v zápase o bronz nad Američankami 3:1.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Ženy - slalom: 1. Sterling Grantová (USA) 1:44,28 min, 2. Aleksandra Klusová-Zamiedzowá (Poľ.) +0,14 s, 3. Jana Gantnerová (SR) +0,38,... Barbora Lukáčová a Eva Hučková (obe SR) nedokončili 1. kolo.