Basketbalisti Banskej Bystrice zdolali Prievidzu

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí preloženého 22. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí preloženého 22. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Inter Bratislava 86:70 (28:16, 20:23, 18:16, 20:15)

Najviac bodov: Jefferson 19, Baldovský 15, L. Johnson 14 - Holmes 19, Miloševič 12, Mičuda a Kucsa po 11

TH: 29/18 - 24/15, trojky: 6 - 9, fauly: 18 - 24, rozhodovali: Lukáč, Bohucký a Perečinský, 1000 divákov

Domáci od začiatku vyhrávali, k čomu im dopomohli hostia svojou nepresnou streľbou. V úvode druhého polčasu sa Inter tromi úspešnými trojkovými pokusmi dotiahol na rozdiel troch bodov. V týchto fázach zápasu sa domácim nedarilo herne ani strelecky. V poslednej štvrtine prepli Spišiaci na vyššie obrátky, spresnili streľbu a bez väčších problémov stretnutie dotiahli do víťazného konca.

BK Iskra Svit - Astrum Levice 65:74 (14:18,17:16, 13:20, 21:20)

Najviac bodov: McCoy 23, Polakovič 11, Znanec 10 - Vojtek 23, Toroman 16, Bernard a English po 10.

TH:15 /9 - 12/10, trojky: 6 - 4, fauly: 21 - 21, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Turčina, 450 divákov

Hostia vykročili rezkejšie a viedli 6.0. Až v 3. min dal McCoy prvý kôš domácich. Pohyb s loptou bol u Levičanov viditeľnejší a hoci domáci odpovedali zlepšenou streľbou, pod košom chýbali Sviťania pri doskakovaní lôpt. V druhej štvrtine sa naklonila šťastena na stranu Iskry, preto v 19. min bol rozdiel už len 27:28 v jej neprospech. Závere tretej štvrtiny opäť bodovali Levičania, ktorí po celý zápas aj dobre bránili. V dobrom výkone pokračovali aj po prestávke keď domáci im dávali často priestor, bodovo to využívali a v 37. min viedli už 52:40. Podtatranci ešte dvihli hlavu, Levičania si však víťazstvo nedali vziať aj zásluhou Vojteka, ktorý dal 13 bodov.

BK Váhostav-SK Žilina - BK SPU Nitra 72:83 (22:26, 19:19, 13:8, 18:30)

Najviac bodov: Carter 20, Kosák 14, Stojanovič 13 - Moore 27, Montgomery 24, Bosák 14

TH: 12/11 - 21/15, trojky: 7 - 6, fauly: 23 - 19, rozhodovali: Pipíška, Kuzmiak a Doušek, 600 divákov

Hostia boli v priebehu celého zápasu lepším tímom a v úvode síce prehrávali 0:5, ale šnúrou 12:0 obrátili skóre vo svoj prospech a súboj mali až do konca pod kontrolou. Žilina bojoval, doplácala však na medzery v obrane a nepresnosti v útoku. V 40. min sa ešte raz ujala vedenia (54:53), ale potom už diktovali tempo hostia. Vynikli Američania Moore a Montgomery.

ŠKP Banská Bystrica - BC Prievidza 95:87 (19:17, 27:24, 24:27, 25:19)

Najviac bodov: Hovaňák 19, Grznár 16, Dorazil 16 - Fears 35, Uhlíř 17, Hallett 15

TH: 26/16 - 32/24, trojky: 7 - 5, fauly: 25 - 23, rozhodovali: Šarišský, Šramko a Turčin, 700 divákov

Vo vynikajúcom stretnutí pred vypredanou halou, mali domáci dobrý úvod, keď v 2. min viedli 6:0. V 22. min domáci natiahli svoje vedenie na 7 bodov (50:43). Od tejto chvíle začal v drese Prievidze úradovať Fears, ktorý dokázal v druhom polčase nastrieľať 25 bodov a držal tak hostí stále v hre. Domáci však v 36. min ušli o 6 bodov - 85:79, a v 39. zvýšili náskok na 9 bodov 90:81.