Aj Kuzminová získala v Osrblí bronz, Gereková na 4. mieste

SITA|6. feb 2011 o 14:25

Ani v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 6. kola IBU Cup-u v biatlone v Osrblí nechýbal na pódiu pre medailistov slovenský dres.

OSRBLIE.

Rovnako ako v predpoludňajších pretekoch mužov na 10 km, v ktorých skončil Pavol Hurajt na treťom mieste, aj popoludní bronz ostal doma, tentoraz zásluhou Anastasie Kuzminovej.

Z prvenstva sa tešila ruská reprezentantka Anastasia Tokarevová, ktorá bola jednou z dvoch pretekárok v 56-členom štartovom poli so stopercentnou úspešnosťou streľby. Striebro patrí Nemke Romane Schrempfovej.

Olympijská víťazka v tejto disciplíne z minuloročných zimných olympijských hier v kanadskom Vancouveri Anastasia Kuzminová začala preteky vynikajúco.

Prvú streleckú položku v ľahu zvládla excelentne rýchlo a bez zaváhania a bola na medzičase suverénne na čele priebežného poradia. Na stojke jej však rovnako ako v sobotných vytrvalostných pretekoch zaúradoval silný vietor a boli z toho tri trestné okruhy za rovnaký počet nezostrelených terčov.

"Dnes som na stojke opäť chytila vietor, fúkalo veľmi silno, a preto som stratila veľa času mierením. Napriek tomu to nevyšlo, musela som si odbehnúť tri trestné okruhy. Po druhej streľbe mi ešte kričali, že mám šancu aj na druhé miesto, ale bolo to ťažké. Cítila som únavu a aj trať bola už dosť rozbitá po mužských pretekoch. Kvalitu snehu pokazilo to prudké oteplenie. Som rada, že sa mi podarilo urobiť konečne radosť slovenským fanúšikom a dnešný deň nebol taký zbytočný ako včerajšok,“ povedala v cieli 26-ročná rodáčka z ruského Ťumenu.

Navlas rovnakú streleckú bilanciu mala aj Janka Gereková. Bežecky bola iba o necelých pätnásť sekúnd pomalšia ako Kuzminová a bolo z toho výborné štvrté miesto.

"Verila som si, že to dnes zvládnem lepšie ako sobotné vytrvalostné preteky. Bolo to o niečo lepšie, ale tá stojka mi vo vetre stále robí problémy. Na trati pri behu vietor občas pomohol, chvíľami brzdil, na strelnici však robil veľkú šarapatu. V závere mi už dochádzali sily. Išla som prakticky na doraz. Musím pochváliť technikov, ktorí nám pripravovali lyže. Urobili ich perfektne, aj vďaka nim to dopadlo takto dobre,“ pridala hodnotenie Janka Gereková.

V štartovom poli bolo až sedem Sloveniek a všetky získali body do celkovej klasifikácie tejto pohárovej súťaže. Martina Halinárová skončila sedemnásta, Natália Prekopová bola dvadsiata šiesta, Ľubomíru Kalinovú klasifikovali na 31., Michaelu Schönovú na 39. mieste a Michaela Pančíková uzatvárala bodovanú elitnú štyridsiatku.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Anastasia Tokarevová (Rus.) 24:53,5 min (0 trestných okruhov), 2. Romana Schrempfová (Rak.) +13,4 s (1), 3. Anastasia Kuzminová +44,7 (3), 4. Janka Gereková (obe SR) +59,2, 5. Juliane Döllová +1:14,9 (2), 6. Nadine Horchlerová (obe Nem.) +1:19,3 (2), ... 17. Martina Halinárová +2:19,8 (2), 26. Natália Prekopová +3:48,2 (2), 31. Ľubomíra Kalinová +4:22,6 (4), 39. Michaela Schönová +6:55,1 (2), 40. Michaela Pančíková (všetky SR) +7:00,8 (4)