Kližan zdolal v Bergame Andreja Martina

SITA|7. feb 2011 o 22:42

Martin Kližan sa stal víťazom dramatického pondelňajšieho slovenského tenisového derby 21-ročných rovesníkov na turnaji ATP Challenger Tour Internazionale Trismoka v talianskom Bergame.

BERGAMO. Martin Kližan sa stal víťazom dramatického pondelňajšieho slovenského tenisového derby 21-ročných rovesníkov na turnaji ATP Challenger Tour Internazionale Trismoka v talianskom Bergame (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch Play It v hale).

V zápase 1. kola miestnej hlavnej súťaže dvojhry Kližan zdolal Andreja Martina za 139 minút tesne 6:4, 1:6, 7:6 (3).

Zverenec Karola Kučeru pritom v rozhodujúcom sete prehrával 3:5. Po vyrovnaní mal v 11. geme 5 brejkbalov. Nedal, ale napokon sa mu to nevypomstilo. V neskoršom tajbrejku okamžite zmazal manko 0:2 a od stavu 2:3 bodoval už iba on. Kližan a Martin spoločne boli vo finále wimbledonskej štvorhry juniorov v roku 2006.

Na tomto podujatí štartuje aj Dominik Hrbatý. Držiteľ voľnej karty sa na úvod stretne s Rakúšanom Martinom Fischerom, ktorému vlani podľahol vo wimbledonskej kvalifikácii 6:7 (2), 4:6.

Obhajca titulu Karol Beck nasadený ako druhý začne v Bergame proti Estóncovi Jürgenovi Zoppovi. Vo štvorhre sa Beck predstaví s Martinom a Hrbatý po boku Kližana. Vzájomný slovenský deblový súboj prichádza do úvahy vo štvrťfinále.