Domáci vstúpili do semifinále tesnými víťazstvami

SITA|8. feb 2011 o 21:06

V súboji bývalých extraligistov Liptovský Mikuláš zdolal Spišskú Novú Ves 3:2 a rovnakým skóre, ale po predĺžení, sa skončil duel medzi Piešťanmi a Detvou - 3:2

BRATISLAVA. Prvé semifinálové súboje play-off I. hokejovej ligy priniesli v utorok tesné víťazstvá domácich tímov. V súboji bývalých extraligistov Liptovský Mikuláš zdolal Spišskú Novú Ves 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) a rovnakým skóre, ale po predĺžení, sa skončil duel medzi Piešťanmi a Detvou - 3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0).

Šťastným strelcom Piešťan bol v 62. min Ján Románek. O triumfe Liptákov nad Spišiakmi zasa rozhodol dvoma gólmi 41-ročný veterán Ján Zlocha.

V stredu pokračujú obe série hrané na tri víťazstvá druhými zápasmi opäť na Liptove a v Piešťanoch.

Hokej - I. liga - semifinále play-off - prvé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá) - súhrn:

ŠHK 37 Piešťany - HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 22. Bučka, 31. M. Gálik, 62. J. Románek - 13. J. Kóňa, 40. D. Pohorelec, 1274 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 30. a 56. J. Zlocha, 32. Ďurný - 6. Lemešani, 31. Dubec, 1650 divákov