Levice vyhrali nad Interom Bratislava 101:63

V 34. kol basketbalovej extraligy mužov si tím Astrum Levice poradil s bratislavským Interom 101:63.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov 34. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Váhostav-SK Žilina 92:75 (29:17, 27:20, 14:18, 22:20)

Najviac bodov: Baldovský 20, Jefferson 16, Bartoš 14 - Carter 23, Závodný 17, Stojanovič 16

TH: 24/20 - 29/20, trojky: 10 - 6, fauly: 26 - 26, rozhodovali: Zubák, Karniš, Daňo, 1000 divákov

Spišiaci si vďaka vysokej úspešnosti streľby vybudovali v prvom polčase sľubný 19-bodový náskok. Excelentne triafali do žilinského koša najmä Baldovský a Jefferson. Vysoké vedenie však domácim skôr ublížilo. V tretej desaťminútovke začali ospalo. Hostia bod po bode ukrajovali z náskoku svojho súpera, no príliš vysoké manko z prvej časti už nezmazali. Favorizovaní Spišiaci napokon dokráčali k presvedčivému víťazstvu 92:75

BK SPU Nitra - MBK Handlová 83:64 (17:21, 20:9, 23:21, 23:13)

Najviac bodov: Grafs 19, Žiak, Erwin, Bosák po 12 - Delič 19, Haviar 13, Madaj 11

TH: 19/13 - 15/8, trojky: 4 - 6, fauly: 17 - 19, rozhodovali: J. Janáč, Margala, Lamoš, 550 divákov

Domáci v úvodnej štvrtine pôsobili ospalým dojmom, a tak ju hostia zaslúžene vyhrali. V druhej časti hry Nitrania otočili skóre zápasu, no diváci nevideli oslnivý basketbal. Po veľkej prestávke si domáci dokázali vypracovať dvojciferný náskok (43:30), ale po sérii nepresností Handlová do konca štvrtiny znížila na rozdiel 9 bodov (51:60). V úvode záverečnej štvrtiny domáci opäť získali výraznejší náskok, ktorý narastal až do konca zápasu. V drese Nitry sa predstavila nová akvizícia, lotyšský reprezentant Raitis Grafs, ktorý si k 19 bodom pripísal aj 5

MBK Rieker Komárno - BK Iskra Svit 97:76 (21:19, 22:9, 31:26, 23:22)

Najviac bodov: Burrows 29, Berkis 18, K. Johnson 12 - Čosič a Polakovič po 20, McCoy 12

TH: 29/20 - 20/15, trojky: 9 - 9, fauly: 20 - 19, rozhodovali: Ženiš, Kuzmiak a Turčin, 750 divákov

Prvá štvrtina bola v Komárne vyrovnaná. Od druhej časti hry sa však domáci dostali do tempa a v 16. min viedli 37:28. Vo svojom ofenzívnom úsilí hráči Komárna nepoľavovali ani naďalej a svoje vedenie neustále zvyšovali. Najvyšší rozdiel v zápase, o 22 bodov, bol v 30. min (74:52). V záverečnej štvrtine tempo hry upadlo, čo hostia využili na skorigovanie výsledku. V záverečných piatich minútach už ale domáci úplne ovládli dianie na palubovke a napokon zvíťazili 97:76.

Astrum Levice - BK Inter Bratislava 101:63 (31:16, 28:18, 27:21, 15:8)

Najviac bodov: English 19, Toroman a Lutovský po 14 - Lukjanec 20, Gavran a Miloševič po 9

TH: 28/20 - 27/15, trojky: 9 - 6, fauly: 24 - 27, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Donát, 1800 divákov

Domácim sa pod taktovkou nového stredného rozhrávača Englisha vydaril vstup do stretnutia. Hneď v úvodnej štvrtine získali 15-bodový náskok, ktorý do polčasovej prestávky zvýšili na 25 bodov. Po zmene strán dostali príležitosť na oboch stranách hráči z lavičky, vedenie Levičanov narastalo naďalej, aj keď už viac-menej pozvoľne. Hráči Astrumu napokon triumfovali jednoznačne