Volejbalistky Slávie UK skončili vo Vyzývacom pohári v osemfinále

SITA|9. feb 2011 o 22:15

Úradujúci majster Slovenska vo volejbale žien Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava prehral v odvetnom osemfinálovom zápase Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) na ihrisku španielskeho klubu Oxidoc Palma Malorca 0:3.

PALMA DE MALLORCA. Úradujúci majster Slovenska vo volejbale žien Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava prehral v odvetnom osemfinálovom zápase Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) na ihrisku španielskeho klubu Oxidoc Palma Malorca 0:3 (-20, -18, -22).

Keďže v prvom dueli na domácej pôde zvíťazili bratislavské vysokoškoláčky 3:2, rozhodovalo sa o postupujúcom medzi elitnú osmičku v tzv. zlatom sete. Aj v ňom dominovali volejbalistky domáceho tímu, zvíťazili 15:9 a Slávia UK EU Bratislava sa tak s pohárovou Európou v aktuálnej sezóne definitívne rozlúčila.

Účasťou v osemfinále vyrovnala svoje klubové maximum na európskej scéne v ére štátnej samostatnosti. V rovnakej fáze skončila aj v sezóne 2004/2005 v Pohári CEV, ktorý bol v tom čase takisto pohárovou súťažou č. 3 na starom kontinente.

"Veľmi slabo sme útočili. Súperky mali dobre prepracovanú obranu, naša aktivita na sieti bola neefektívna. Mali sme na viac, ako sme mohli previesť,“ stroho po zápase skonštatoval prezident bratislavského klubu a asistent trénera Vladimír Hančík.

Výsledok - odvetný zápas osemfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) - streda:

Oxidoc Palma Mallorca (Šp.) - Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava (SR) 3:0 (20, 18, 22), zlatý set 15:9 - prvý zápas 2:3, do štvrťfinále postupuje Oxidoc Palma Mallorca

Domov»Halové športy»Volejbal»Volejbalistky Slávie UK skončili vo Vyzývacom pohári v osemfinále