Cibulková skončila v Paríži vo štvrťfinále

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR)
TASR|11. feb 2011 o 22:56

Dominika Cibulková prehrala s treťou nasadenou Estónkou Kaiou Kanepiovou v troch setoch 2:6, 6:2 a 2:6.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela go štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Paríži (dotácia 7000.000 dolárov). Ako nasadená osmička prehrala s Kaiou Kanepiovou v troch setoch 2:6, 6:2 a 2:6.

Cibulková nevyužila šancu vyzvať v semifinále najvyššie nasadenú Belgičanku Kim Clijstersovú, ktorá sa v pondelok takmer po piatich rokoch opäť stane svetovou jednotkou. Z francúzskej metropoly si odnáša prémiu 15.675 dolárov a 120 bodov do svetového rebríčka WTA.

Cibulková tretíkrát v tejto sezóne skončila pred semifinálovými bránami, štvrťfinále bolo pre ňu konečnou stanicou aj na austrálskych turnajoch v Brisbane a Sydney.

Cibulková mala v úvode zápasu s Kanepiovou za stavu 1:1 k dispozícii tri brejkbaly, ani jeden však nevyužila. Estónka po zisku gemu požiadala o medical time out a nechala si zabandážovať ľavý stehenný sval.

Cibulková po krátkej prestávke vyrovnala na 2:2, no Kanepiová v ďalších minútach získala štyri hry v rade a získala prvý set.

V druhom dejstve Cibulková zrýchlila hru, začala bodovať z forhendu a karta sa začala obracať. Slovenka dvakrát prelomila podanie Kanepiovej, ktorá robila priveľa nevynútených chýb a vynútila si tretí set. V ňom hneď na začiatku Kanepiovú brejkla, no Estónka potom získala štyri gemy v rade a zabezpečila si postup do semifinále.

Za stavu 5:2 premenila pri podaní súperky hneď prvý mečbal. Kanepiová nadviazala na triumf nad Slovenkou zo Sydney 2008.