Tretie miesto na Slovakia Cup-e pre Bielorusko

SITA|12. feb 2011 o 15:36

V súboji 9. ročníka hokejového turnaja Slovakia Cup triumfovali reprezentanti Bieloruska nad Nemeckom 4:2 a vybojovali si tretie miesto.

Nemci cítili po zápase krivdu, keďže im slovenskí rozhodcovia v záverečnej tretine neuznali dva góly.

BRATISLAVA. V úvodnom sobotňajšom súboji 9. ročníka medzinárodného hokejového turnaja Slovakia Cup na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu triumfovali reprezentanti Bieloruska nad Nemeckom 4:2 a vybojovali si tretie miesto. O víťazovi turnaja sa rozhodne v podvečernom zápase Slovensko - Švajčiarsko (hrá sa o 17.00).

Diváci videli zaujímavý zápas s množstvom šancí, tvrdých súbojov, vylúčení a dramatických momentov. V 6. min pripomínal úvodný gól stretnutia detektívku. Puk vyrazený Reimerom dopravil do jeho bránky priamo zo vzduchu Kulakov, hrajúci s číslom 6, ktorý však nefiguroval na bieloruskej zápasovej súpiske.

Rozhodcovia najprv konzultovali s videorozhodcom, či gól nepadol vysokou hokejkou a následne ho uznali a pripísali Jefimenkovi s číslom 46, ktorý na ľade vôbec nebol. Po niekoľkých minútach reklamoval situáciu stolík časomeračov, no arbitri už svoje rozhodnutie nezmenili a Kulakov sa už na ľade v ďalšom priebehu neobjavil.

Druhý moment, ktorý zdvihol divákov zo sedadiel, bol v 25. min pästný súboj Stasa s Hagerom, v ktorom Bielorus jasne na body vyhral, no na rozdiel od svojho súpera musel putovať do šatne. O úspechu zverencov Eduarda Zankovca napokon rozhodla lepšia realizácia presilových hier, v ktorých strelili polovicu z dosiahnutých štyroch gólov.

Nemci cítili po zápase krivdu, keďže im slovenskí rozhodcovia v záverečnej tretine neuznali dva góly. V prvom spornom momente arbitri prerušili hru napriek tomu, že gólman Mezin nemal puk v moci. V druhom prípade rozhodla analýza videozáznamu.

Najlepšími hráčmi stretnutia boli vyhlásení Patrick Reimer a Arťom Kislyj.

Zápas o 3. miesto

Nemecko - Bielorusko 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 16. Buchweister (Fischer, P. Reimer), 31. Weiss (Hördler, P. Reimer) - 6. Jefimenko, 25. Kislyj (Denisov), 45. Pavlovič (Denisov), 56. Demagin (Riadinskij, Stasenko)

Vylúčení: 12:6 na 2 min, navyše: Hager 10 min za hrubosť - Stas 5+10+DKZ za hrubosť, Denisov 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - T. Orolin, Stano (všetci SR), 1500 divákov.

Zostavy:

Nemecko: J. Reimer - Fischer, Hördler, Krueger, Braun, Reul, Dietrich, Kohl, Müller - P. Reimer, Weiss, Buchwieser - Tripp, Pietta, Gogulla - Mauer, Hager, Flaake - Danner, Kink, Plachta

Bielorusko: Mezin - Riadinskij, Stasenko, Usenko, Denisov, Antonov, Kosťučenok, Solomonov - Demagin, Stas, Stefanovič - Pavlovič, Kitarov, Kislyj - Mikolajev, Drozd, Meleško - Jefimenko, Musienko