Ružomberok si poradil s Nitrou 86:64

BRATISLAVA 12. februára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola extraligy žien v basketbale:

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola extraligy žien v basketbale:

Skupina o 1. - 6. miesto - 20. kolo:

MBK Ružomberok - BK Inpek UKF Nitra 86:64 (19:15, 25:22, 24:14, 18:13)

Najviac bodov: Podešvová 15, Lukačovičová 15, Smithová 14 - Guzmanová 32, Dostyová 11, Borovičková 8

TH: 24/16 - 28/19, trojky: 2 - 1, fauly: 24 - 18, rozhodovali: Donát a Daubner, 480 divákov

Okrem úvodu (v 8. min. bolo 13:13) mali počas celého zápasu jednoznačne navrch domáce hráčky. V 16. min odskočili Ružomberčanky po deväťbodovej šnúre na rozdiel 10 bodov - 34:24. Dvadsaťbodový rozdiel bol krátko pred koncom tretej štvrtiny po dvojbodovom zásahu Tarasovovej - 68:48. V družstve hostí bola výborná Guzmanová, autorka 32 bodov, no sama na kompaktného a koncentrovaného súpera jednoducho nemohla stačiť.

Dobrí anjeli Košice - ŽBK Whirlpool Poprad 80:48 (20:8, 17:10, 23:19, 20:11)

Najviac bodov: Dupreeová 25, Solopovová 15/3, Kupčíková 14 - Chlebovcová 13/3, Baburová 12, Brezániová a Kováčová po 9

TH: 9/8 - 7/4, trojky: 6 - 4, fauly: 14 - 15, rozhodovali: Gabara a Tomašovič, 600 divákov

Ešte v 2. min stretnutia bol stav 4:4, ale o dve minúty neskôr viedli domáce basketbalistky 12:4 a v predposlednej minúte prvej štvrtiny už o 18 bodov - 33:15. Po zmene strán Košičanky neustále zvyšovali svoj náskok, v 37. min bol stav 73:46 a najvyšší 32-bodový bol konečný stav 80:48. Za zmienku stojí, že hosťujúci tréner mal k dispozícii len päť hráčok a keď sa 49 sekúnd pred klaksónom vyfaulovala Baburová, Poprad dohrával len so štyrmi

BK UMB 08 Banská Bystrica - ŠBK Šamorín 57:74 (16:13, 18:22, 16:20, 7:19)

Najviac bodov: Šimová 17, Felixová 16, Antalecová 6 - Sujová 17, Hodgsonová 14, Ivanová 10

TH: 17/13 - 26/19, trojky: 0 - 3, fauly: 23 - 17, rozhodovali: Perečinský a Ryšavý, 250 divákov

Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo pre domáce basketbalistky dobre a prvú štvrtinu dokázali vyhrať 16:13. Ďalšie tri dejstvá však boli Banskobystričanky v útlme a všetky ich prehrali. Domáce v 25. min ešte viedli 46:41, potom však za tri minúty hostky desaťbodovou šnúrou išli do vedenia 51:46. Od tejto chvíle mali Šamorínčanky navrch. Najvyšší náskok mali v 37. min, keď vyhrávali o 17 bodov - 69:52. Hostky dosiahli prvé víťazstvo v sezóne nad Banskou Bystricou a zauzlili tak situáciu v nadstavbovej časti v skupine o 7. - 9. miesto.