Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 35. kola extraligy mužov v basketbale:

BRATISLAVA.

Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 78:83 (18:26, 26:17, 20:21, 14:19)

Najviac bodov: English 17, Vojtek 17, Koštomaj 14 - Baťka 17, Johnson 15, Mróz 12

TH: 25/16 - 17/15, trojky: 6 - 6, fauly: 18 - 24, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak a Mlynský, 2000 divákov

Úvodná štvrtina patrila jednoznačne hosťom. Domáci hráči zle bránili a v útoku sa ťažko presadzovali. Obraz hry sa zmenil v druhej časti, keď sa Levičanom začalo dariť v obrane a bodovali aj v útoku a do prestávky získali tesný jednobodový náskok 44:43. Po zmene strán opäť išla do vedenia Spišská Nová Ves, po tretej štvrtine však bol stav nerozhodný 64:64. V záverečnej štvrtine hostia svojou umnou hrou dokázali stretnutie doviesť do víťazného konca.

BK Inter Bratislava - MBK Rieker Komárno 84:81 (28:18, 14:25, 16:17, 26:21)

Najviac bodov: Miloševič 23, Lukjanec 21, Holmes 14 - Jones 21, Berkis 19, Burrows 9

TH: 25/17 - 21/13, trojky: 5 - 12, fauly: 20 - 22, rozhodovali: Ženiš, Hančík a Šramko, 700 divákov

Napriek tomu, že Inter viedol v prvom polčase dvakrát o 14 bodov - v 9. min 25:11 a v 12. min 34:20 - bol to napokon vyrovnaný a dramatický zápas. Po zmene strán si držali nádej na víťazstvo hostia, najmä vďaka trojkám, ktorými prevýšili domácich hráčov. V záverečných minútach napokon rozhodli presnejšie ruky bratislavských basketbalistov.

BK Iskra Svit - BC Prievidza 108:80 (38:19, 25:17, 23:23, 22:21)

Najviac bodov: McCoy 42, Polakovič 24, Čosič 10 - Štorcel, Hallett a Szalay po 17, Uhlíř 11, Pipíška 10

TH: 15/14 - 13/6, trojky: 12 - 8, fauly: 17 - 21, rozhodovali: Šarišský, Bohucký a Daňo, 450 divákov

Domáci vyhrali úvodný rozskok, ale nebodovali. Potom sa v Iskra Aréne rozohrali k dlho nevídanej hre. Súper sa miestami len pozeral, čo domáci stvárajú. V prvej päťminútovke padlo na oboch stranách dovedna päť trojok. V 7. min viedli Podtatranci 28:11, s náskokom išli do II. časti. Spočiatku sa zdalo, že si trochu oddýchnu, ale najmä McCoy to nevzal na vedomie a úspešne strieľal. Začalo sa dariť aj "baníkom", no v 15. min prvýkrát prehrávali o 21 bodov - 26:47. S nevšedným nasadením sa presadzovali Sviťania aj v druhom polčase, vedomí si náskoku z prvej polovice. Strieľali aj hostia, ale nepomohli im ani trojky Štorcela. V závere pre hrubý faul musel odísť Hallett, potom pre päť faulov aj Uhlíř s Majorošom a Prievidza dohrávala iba so štyrmi hráčmi.

MBK Handlová - BK Váhostav-SK Žilina 63:72 (22:23, 11:16, 18:17, 12:16)

Najviac bodov: Delič 20, Haviar 17, Gavlák 8 - Carter 19, Hoferica 15, Stojanovič 14

TH: 23/18 - 22/9, trojky: 7 - 7, fauly: 23 - 24, rozhodovali: Pipíška, Matejčík a Hrabuvčin, 900 divákov

Handlová bez zraneného Nubera a chorého Barišiča nedokázala hrať vyrovnanú partiu s behavou Žilinou. Počas celého zápasu mali hostia mierne navrch, domáci basketbalisti museli neustále doťahovať mierny náskok Žiliny. V závere "baníkom" nezostalo zostatok síl na zvrat, a tak si Žilina odváža z Handlovej zaslúžene dva body.

ŠKP Banská Bystrica - BK SPU Nitra 71:54 (15:12, 10:9, 24:14, 22:19)

Najviac bodov: Velčič 16, Grznár 14, Cvitanovič 11 - Moore 13, Grafs 11, Erwin a Bosák po 10

TH: 29/18 - 18/12, trojky: 3 - 0, fauly: 20 - 26, rozhodovali: Brziak, Karniš a Kovalčík, 700 divákov

Domáci vo výbornom stretnutí vynikajúco začali a v 3. min viedli 9:0. Postupne si budovali svoj náskok, keď v 25. min bolo 21:13 a v 29. min 47:35. Aj v druhom polčase Banskobystričania nepoľavili vo svojom tempe a v 34. min natiahli vedenie na 15 bodov - 54:39. Keď v 39. min zvýšili na 20-bodový rozdiel (67:47), nadšené publikum tlieskalo tímu k prvému víťazstvu nad Nitrou v tejto sezóne a zároveň k dôležitému triumfu nad vedúcim mužstvom extraligy. Kuriozitou stretnutia je, že Nitra nezaznamenala ani jednu trojku.