Hokejisti Košíc zdolali Zvolen a prekonali rekord

Hráči HKM Zvolen nestačili na domácom ľade na majstrovské Košice.
Hráči HKM Zvolen nestačili na domácom ľade na majstrovské Košice. (Autor: TASR)
SITA|14. feb 2011 o 19:18

Hokejisti HC Košice vyhrali v dohrávke 50. kola jasne 6:1 na ľade Zvolena a potvrdili tak prvé miesto v extralige.

Okrem toho prekonali bodový rekord Slovnaft extraligy, keď získali v základnej časti už 128 bodov. Prekonali tak o dva body vlastný rekord, ktorý vytvorili pred dvoma rokmi. Košičania si už skôr zabezpečili víťazstvo v dlhodobej časti sezóny.

Hokej - Slovnaft extraliga - dohrávka 50. kola:

HKm Zvolen - HC Košice 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)

Góly: 6. P. Barinka (Méry) - 10. Kristek, 14. S. Gron, 17. Martin Frolík (P. Huba, M. Baláž), 29. Michel Miklík, 30. Zálešák (Jenčík, S. Gron), 42. Jenčík (Zálešák, M. Šterbák)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Lokšík - Brath, M. Novák, 1250 divákov

Zvolen: Škrečko (21. Kristín) - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Hraško, Kučný - Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Méry - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Zálešák, Jenčík - M. Baláž, Martin Frolík, P. Huba, od 30. min Jokeľ

Pod Pustým hradom mali domáci hokejisti v pondelok čierny deň. Individuálnymi hrubými chybami darovali hosťom hladké víťazstvo, hoci to tak v úvode vôbec nevyzeralo. V 6. minúte totiž Méry vystrelil z ľavého kruhu, Hudáčkovi puk prepadol a za jeho chrbátom sa presadil poľahky Barinka - 1:0. V 10. minúte však v presilovke nezachytil puk na útočnej modrej Čierny, do sólového úniku sa dostal po odrazenom puku od mantinelu v oslabení Kristek a zavŕšil ho úspešne. O štyri minúty neskôr po zlej prihrávke Puchera si nakorčuľoval pred Škrečka tentoraz Gron a dostal Košice do vedenia. V 17. minúte mal vyrovnávajúci gól na hokejke Chovan, no "tutovku" nevyužil a do protiútoku sa dostali hostia, keď Huba vysunul Baláža s Frolíkom, ktorý sa presadili cez obrancov Čierneho a Juraška. A to ešte Dravecký v 19. minúte v presilovke nezasunul pri žrdi puk za bezmocného zvolenského brankára.

V druhej tretine sa už medzi domácimi žrďami realizoval Kristín, ale ani on nemal dobrý deň. V 25. minúte Miklík poslal puk pred úplne prázdnu bránku, no nik zo spoluhráčov nebol na správnom mieste. Až v 29. minúte v presilovke Zvolena vyhadzoval Kristín puk spoza bránky, zmocnil sa ho Miklík a dostal ho do bránky, keď tomu nezabránil ani Ďaloga. O 98 sekúnd si Zvolenčania vypili kalich horkosti v početných výhodách do dna. Tentoraz z trestnej lavice naskočil Zálešák, ktorý dostal puk od Jenčíka a sólo "exskaličana" bolo úspešné - 1:5. Zvolenčania sa v druhej tretine nezmohli na odpoveď, najväčšiu možnosť na skorigovanie stavu mal v 36. minúte

V treťom dejstve pokračovalo trápenie domácich, ťažšie chvíle prežívali v 42. min, keď sa do dobrej možnosti cez Baláža dostal Dravecký, Kristín ešte nekapituloval. O pár sekúnd neskôr zakončoval z pravej strany na dvakrát Jenčík, keď sa na neho iba prizeralo duo Zvolenčanov - 1:6. Domácim nemožno uprieť snahu, ale na kvalitný tím hostí nemali. V záverečnej tretine potešila oko hokejového fanúšika akcia Bartoša, Draveckého a Grona, skóre sa ale nemenilo. V 58. min mohol zaznamenať druhý gól HKm Baláž, ten však trafil z priestoru kruhov iba do žŕdky. Za zmienku ešte stojí malý bojkot hŕstky nespokojných fanúšikov, ktorí vyjadrili svoju nespokojnosť s trénerom Ernestom Bokrošom.

Milan Hovorka (asistent trénera Zvolena): "Boli sme radi, že sme takému súperovi ako Košice strelili prvý gól, ale paradoxne v tomto zápase rozhodli naše presilovky, v ktorých sa nám nedarilo, dostali sme v nich dva góly. Súper dostal istotu na hokejky a my sme ju naopak stratili. Bolo u nás badať kŕčovitosť, chýbal nám pokoj a súper využil svoje šance. Dnes rozhodla istota na hokejkách Košíc a neistota na našich."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Napriek tomu, že sme dostali vo Zvolene prvý gól, čo nie je nikdy dobré na ihrisku súpera, dobrým znamením bolo, že sme od tohto momentu zvýšili pohyb a pracovné nasadenie. Výsledkom bolo gólové vyjadrenie v prvej tretine, keď sme sa dostali do vedenia 3:1, čo nás upokojilo. Tým, že sa nám podarilo dať dva góly v oslabení sme definitívne rozhodli o výsledku zápasu. V tretej tretine sa duel už iba dohrával a som rád, že nedošlo k zraneniu žiadnych hráčov na našej či súperovej strane."